Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Základní informace

V Poděbradech již potřetí úspěšně proběhl den záchranářů Tisíce návštěvníků se přišli podívat na špičkovou techniku a vybavení, se kterou záchranáři každodenně bojují o životy a zdraví obyvatelstva 

 

 

 

V sobotu 23. května v 9:00 na Jiřího náměstí v Poděbradech začalo slavnostní zahájení již třetího ročníku Dne záchranářů. Po průjezdu záchranářské techniky se již od 10:00 na více než 30 stanovištích po celém městě rozeběhly ukázky dovedností, techniky a vybavení záchranářů.

 Po celý den na různých místech tohoto lázeňského města profesionální i dobrovolní hasiči, policie, záchranáři a další složky integrovaného záchranného systému ukazovali odborné i laické veřejnosti svou techniku, vybavení a předváděli svou činnost i vzájemnou spolupráci při ochraně životů, zdraví a majetku obyvatelstva. K vidění byly např. prostředky pro nouzové přežití obyvatelstva, evakuační středisko, ukázka záchrany osob z vody, zásah speciální policejní jednotky, hašení požáru s pomocí vrtulníku, vyprošťování osob z havarovaných vozidel, vyhledávání osob zavalených v sutinách týmem specialistů, vyproštění auta z řeky, záchranné práce ve výšce a na vodě, ukázky protipovodňových prostředků včetně velkokapacitních čerpadel, předvedení prostředků pro dekontaminaci osob a techniky. Zvídaví zájemci si mohli vyzkoušet provádění první pomoci a resuscitaci, na vlastní kůži se slanit na lanovém traverzu přes řeku a připraven byl také další atraktivní program včetně zábavného koutku pro děti a mládež.

 Akci přálo počasí a atmosféru dotvářely troje hasičské hudby, které vyhrávaly na náměstí a na kolonádě. Podle znalců se počet návštěvníků na letošních Dnech záchranářů minimálně vyrovnal počtům z obdobné akce v roce 2006, kdy Den záchranářů navštívilo okolo 15 000 lidí.

 Podrobnější informace zde


vytisknout  e-mailem