Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

ČEPS udělil medaile za zásluhy také příslušníkům Hasičského záchranného sboru ČR

V prostorách Míčovny Pražského hradu byly ve středu, 4. prosince 2019, na slavnostním aktu předány medaile „Za zásluhy o bezpečnost přenosové soustavy“ příslušníkům Hasičského záchranného sboru České republiky. 

Česká elektroenergetická přenosová soustava uděluje (ČEPS) medaile jako výraz ocenění dlouhodobě výborné spolupráce a uznání mimořádného přínosu pracovníků orgánů veřejné správy i samosprávy a příslušníků složek integrovaného záchranného systému v oblasti zajištění bezpečnosti přenosové soustavy České republiky.

Spolupráce Hasičského záchranného sboru České republiky a ČEPS se odehrává v rovině ochrany kritické infrastruktury. Oba subjekty se společně podílí na tvorbě bezpečnostní strategie České republiky. Jedním z klíčových bodů spolupráce je společný postup při řešení mimořádné události typu „black out“ a zajištění dodávky elektrické energie subjektům kritické infrastruktury. Tato vzájemná spolupráce výrazně zvyšuje úroveň ochrany obyvatelstva v České republice.

Zlatou medaili „Za zásluhy o bezpečnost přenosové soustavy“ si odnesl plk. Ing. David Vratislavský, který nyní působí jako ředitel územního odboru Benešov HZS Středočeského kraje. Medaile je oceněním jeho intenzivní spolupráce s ČEPS ještě z pozice ředitele odboru IZS a služeb Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy. Ke spolupráci s ČEPS řekl:  „Velmi si uvědomuji strategického významu prvku kritické infrastruktury jakým je ČEPS. Každým rokem HZS hl. m. Prahy provádí cvičení, které zvyšuje nejen připravenost jednotek k zvládání mimořádných událostí, ale i zaměstnanců ČEPS.Cvičení se zaměřují na „srdce“ ČEPS, což je dispečerské pracoviště, resp. objekt ve kterém je situováno a zároveň se také realizují lezecká cvičení na prvky přenosové soustavy. Závěry jsou vyhodnocovány společně s bezpečnostním ředitelem PhDr. Martinem Bílkem, Ph.D., který následnými opatřeními zvyšuje bezpečnostní standardy ČEPS. To vše je zvlášť důležité s ohledem na předcházení takového fenoménu, jakýmby mohl být případný blackout.

Stříbrnou medailí byli oceněni plk. Ing. Milan Brabec – náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje pro úsek prevence a CNP, plk. Ing. Roman Bílý – ředitel odboru operačního řízení Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky a ppor. Radek Patočka – velitel čety stanice Strašnice Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy.

Bronzová medaile byla udělena pprap. Zlatkovi Slivarichovi – technikovi stanice Strašnice Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy.

„Spolupráce s ČEPS je dlouhodobě na vynikající úrovni a je pro nás klíčová především v přípravě na krizové stravy nebo situace typu  black out.“ Řekl bezprostředně po převzetí ocenění plk. Roman Bílý.

Intenzivní spolupráci mají nastavenou také jednotlivé HZS krajů. Plk. Ing. Milan Brabec k tomu dodal:  „Ocenění si velmi vážím a považuji jej za ocenění spolupráce celého HZS Jihočeského kraje s provozovateli přenosové soustavy. Stabilita přenosové soustavy, kterou garantuje ČEPS, je důležitá nejen z hlediska zásobování elektřinou, ale i z dalších hledisek jako je třeba dodávka pitné vody. Proto má a bude mít ČEPS naši maximální podporu“.pplk. Mgr. Nicole Studená
tisková mluvčí

MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
e-mail: nicole.studena@grh.izscr.cz

Odkazy do noveho okna

Předávání medailí ČEPS

Předávání medailí ČEPS 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem