HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zásah hasičů byl rychlý a bez komplikací

(24.1.2017) Dvě jednotky hasičů likvidovaly požár v průmyslovém objektu ve Vsetíně. 

Před sedmnáctou hodinou došlo k požáru filtračního zařízení v jednopodlažní hale průmyslového objektu na ulici Jiráskova ve Vsetíně. Na místo hlášené události vyjeli v 17:08 hodin vsetínští profesionální hasiči, které v dalších minutách následovala i jednotka místních dobrovolných hasičů. Celkem tak na místo požáru zamířily čtyři cisternové vozy.

Požár zasáhl vnitřní část filtračního zařízení instalovaného v jedné z částí haly. Hasiči vybaveni dýchací technikou vnikli do zakouřených prostor a s použitím dvou vysokotlakých proudů zahájili hašení požáru a ochlazování zařízení. Pro případ potřeby hasiči připravili k zásahu také zařízení pro řezání vodním paprskem COBRA.

Současně s likvidací požáru hasiči kontrolovali zařízení termokamerou a přetlakovou ventilací odvětrávali vnitřní prostory haly. Po likvidaci ohniska požáru rozebrali zařízení a vynesli požárem zasažené filtry mimo objekt. V 17:44 hodin, třicet čtyři minut po zahájení zásahu, ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Rychlým zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru.

Výše způsobené škody i příčina vzniku požáru zůstávají v šetření hasičů.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem