Záchranný útvar HZS ČR  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru České republiky (ZÚ HZS ČR) zabezpečí ve dnech 21.-23. 11. 2022 nakládky a následné přepravy 2 kusů těžkých mostových souprav (TMS) pro Ukrajinu

21. 11. 2022 (JU) Jednotka Ministerstva vnitra-generálního ředitelství HZS ČR (MV-GŘ HZS ČR) zabezpečí nakládku a následnou přepravu humanitární pomoci pro Ukrajinu, která zamíří ve dnech 22. a 23. 11. do meziskladu v Polské republice. 

Nakládka humanitární pomoci (HP) proběhne v pondělí 21. 11. ve skladu Správy státních hmotných rezerv (SSHR) ve Velkých Albrechticích, odkud se přesune do jedné z dislokací Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně. Konvoj s TMS zamíří do polského meziskladu v úterý ve 4 hodiny ráno. Po vykládce prvních kusů techniky se tahače s návěsy přesunou zpět do skladu SSHR, kde proběhne nakládka zbylých částí mostových souprav, které zamíří do Polska zpět ve středu ráno. Transport 2 kusů TMS bude zajištěn 7 soupravami tahačů s návěsy a 5 nákladními automobily ZÚ HZS ČR, které budou doplněny o 2 doprovodná vozidla. Personálně bude přeprava zastřešena 28 příslušníky ZÚ HZS ČR.

vytisknout  e-mailem