HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Záchrana zavalené osoby

(06.06.2022) Hasiči cvičili záchranu osoby a stabilizaci poškozené budovy. 

Při demolici střechy se sesunula zeď na dělníka a zranila dvě děti. To bylo téma pátečního odpoledního prověřovacího cvičení.

Poplach byl vyhlášen v pátek 3. června minutu po čtvrté hodině odpolední. Oznamovatel sdělil, že došlo v Pozlovicích na Zlínsku k sesuvu části zdi budovy místních potravin. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči ze Zlína a Luhačovic a dobrovolné jednotky z Pozlovic a Luhačovic.

Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že byly lehce zraněny dvě děti. Těm hasiči poskytli první předlékařskou péči a následně je předali posádce zdravotnické záchranné služby.

Dále provedli stabilizaci objektu tak, aby mohli vstoupit dovnitř, kde se měla nacházet jedna osoba. Po vstupu do domu zahájili odstraňování sutin, pod kterými brzy našli zraněného muže, zaklíněného pod konstrukcemi. Dělníka vyprostili a vynesli ven. Muž však utrpěl zranění neslučitelná se životem a lékař u něj konstatoval smrt.

Cílem tohoto cvičení bylo prověřit taktické postupy takového druhu události s technickými a věcnými prostředky pro stabilizaci budov a zřícených konstrukcí.

Na závěr hasiči provedli vyhodnocení cvičení a poté se vrátili zpět na své základny.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

8.jpgZáchrana osoby

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem