HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vzácná návštěva ve Velvarech

Ve středu 22. května v odpoledních hodinách poctily svou návštěvou ministryně financí JUDr. Alena Schillerová, Ph.D., a hejtmanka Středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová dobrovolné hasiče ve Velvarech. 

Sbor dobrovolných hasičů obce Velvary slaví v tomto roce významné jubileum, a to 155 let od svého založení. Je tak nejstarším českým dobrovolným sborem.

Paní ministryně navštěvuje v doprovodu hejtmanky různá místa ve Středočeském kraji. Touto návštěvou chtěly společně prokázat úctu k hasičům a přijet osobně nejstarší sbor v zemi navštívit. Na místní zbrojnici je čekalo milé přivítání – a to nejen samotnými hasiči, ale také starostou města Velvary PhDr. Radimem Wolákem a ředitelem Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje plk. Ing. Miloslavem Svatošem. Obě dámy obdržely od přítomných mužů velké množství krásných kytic. Pak následovala prohlídka zbrojnice, praporu a techniky, kterou velvarská jednotka disponuje.

Setkání pokračovalo besedou, které se kromě JSDH Velvary zúčastnily i některé další jednotky dobrovolných hasičů z kladenského okresu, konkrétně šlo o jednotky obcí Brandýsek, Braškov, Hospozín, Hřebeč, Plchov, Stehelčeves a Žilina. Zástupce každé z jednotek dostal možnost ministryni Schillerové a hejtmance Pokorné Jermanové krátce představit svoji jednotku a přiblížit její specifika. Na besedu navazovala krátká tisková konference pro přítomné novináře. Kolem 18. hodiny obě dámy odjely plné nových poznatků a získaných informací.

por. Bc. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem