HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyžlovský rybník byl v obležení středočeských hasičů

Ve středu 7. března se v areálu v Přírodního koupaliště Vyžlovka v okrese Praha-východ uskutečnilo instrukčně metodické zaměstnání územního odboru Kolín zaměřené na záchranu tonoucího z ledu. 

Školení se zúčastnilo přibližně šedesát příslušníků ze stanic Český Brod, Kolín, Ovčáry – TPCA a Říčany. Součástí výcviku bylo představení povodňového kontejneru, se kterým přijeli kolegové z Kutné Hory.

Nejprve bylo na místě zbudováno pro cvičící zázemí v podobě dvou vyhřívaných stanů a současně s tím byly v ledu vyřezány dva otvory pro výcvik. Následoval nástup a rozdělení všech příslušníků do čtyř skupin, které si vzali na starost velitelé jednotlivých stanic.

První a druhé stanoviště bylo v prostoru na ledu, kde probíhal samotný výcvik. Zde si hasiči postupně vyzkoušeli veškeré dostupné metody sebezáchrany, záchrany tonoucího s využitím hadice, házecího pytlíku, nastavovacího žebříku a plovoucí záchranné desky. Třetí stanoviště bylo v jednom z vyhřívaných stanů, kde probíhala teoretická první pomoc a následná resuscitace figuríny za dozoru odborného školitele Davida Hájka ze Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Na posledním stanovišti se hasiči seznamovali s vybavením povodňového kontejneru a s praktickými ukázkami jeho využití.

          

Cílem cvičení bylo seznámit hlavně nové příslušníky s výcvikem na zamrzlé hladině, což pro mnohé z nich byla první obdobná zkušenost. Proto i s povděkem přijímali různé rady od služebně starších kolegů.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem