HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vynikající úspěchy profesionálních hasičů ze Zlínského kraje

(30. 5. 2018) Krajská reprezentace profesionálních hasičů se účastnila na konci měsíce května soutěží v požárním sportu, a to s vynikajícími výsledky. 

První soutěž se konala 24. května za hranicemi našeho státu, a to na Slovensku v Dubnici nad Váhom. Zde se reprezentace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje složená z deseti profesionálních hasičů každoročně účastní v rámci přátelských vztahů krajské soutěže. Naše družstvo tak s družstvy Slovenska soutěžilo o co největší počet bodů v disciplínách požárního sportu. V celkovém hodnocení jsme však nebyli vloženi do výsledkové listiny. Pro naše družstvo se jednalo pouze o druh tréninku v rámci příprav na naše soutěže v rámci České republiky. Přesto v této soutěži každoročně bodově vítězíme a jsme na pomyslném prvním místě.  Zlínští sportovci tak na vysoké úrovni reprezentují Českou republiku i mimo naše hranice. Účastni na této soutěži byli i zástupci Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje včetně ředitele plk. Ing. Víta Rušara, kteří naše soutěžící hasiče podpořili ve výborných výkonech.

Druhá soutěž nazvaná Velká cena ČR v požárním útoku se konala 25. května v Mošnově v Moravskoslezském kraji. Pro naše závodníky se jednalo o již druhý velký závod z celkem pěti, které v letošním roce absolvují. Přihlášených bylo celkem 14 týmů. Družstvo Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje skončilo v celkovém pořadí na krásném druhém místě. Této soutěži předcházel závod v požárním útoku, konaný 17. května v Plzni. Zde krajská reprezentace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje získala prvenství a vytvořila první národní rekord v požárním útoku bez přetlakového ventilu, a to dle nových pravidel.

Naši sportovci tak úspěšně vstoupili do letošní sezóny, obhajují tak loňské vítězství celého seriálu v pěti závodech.

Zlínským profesionálním hasičům gratulujeme a přejeme do dalších soutěží mnoho úspěchů.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna

Dubnica nad Váhom1

Dubnica nad Váhom1 

Detailní náhled

Dubnica nad Váhom2

Dubnica nad Váhom2 

Detailní náhled

Dubnica nad Váhom3

Dubnica nad Váhom3 

Detailní náhled

Dubnica nad Váhom4

Dubnica nad Váhom4 

Detailní náhled

Dubnica nad Váhom5

Dubnica nad Váhom5 

Detailní náhled

Dubnica nad Váhom6

Dubnica nad Váhom6 

Detailní náhled

Dubnica nad Váhom7

Dubnica nad Váhom7 

Detailní náhled

Dubnica nad Váhom8

Dubnica nad Váhom8 

Detailní náhled

Mošnov1

Mošnov1 

Detailní náhled

Mošnov2

Mošnov2 

Detailní náhled

Mošnov3

Mošnov3 

Detailní náhled

Mošnov4

Mošnov4 

Detailní náhled

Mošnov5

Mošnov5 

Detailní náhled

Mošnov6

Mošnov6 

Detailní náhled

Mošnov7

Mošnov7 

Detailní náhled

Mošnov8

Mošnov8 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem