HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Víkend s požáry vozidel

(12.5.2019) Celkem tři hlášené požáry vozidel přijalo tento víkend krajské operační středisko hasičů. 

K prvnímu požáru došlo v sobotu po třetí hodině odpolední v Horní Lhotě na Zlínsku, kam vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči z Luhačovic. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o požár přívěsu obytného vozidla, které stálo u domu. Již půl hodinu po ohlášení poplachu měli hasiči požár zlikvidovaný. Příčinu požáru šetří vyšetřovatel hasičů.

Další požár tentokrát osobního vozidla byl hlášený z Rožnova pod Radhoštěm. Na místo vyjeli hasiči města Rožnova pod Radhoštěm. Požár stihl řidič uhasit před jejich příjezdem. Příčinou byla technická závada na alternátoru.

Třetí hlášený požár tentokrát tří vozidel byl v Uherském Hradišti v neděli půl hodiny po půlnoci. K požáru ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště. Po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že se jedná o požár jen dvou osobních vozidel v prostoru motorové části vozů. Hasiči k likvidaci požáru použili jeden vysokotlaký proud vody a druhý proud s použitím pěnidla. Na místo během krátké chvíle přijel i vyšetřovatel hasičů a státní policisté, kteří ve společném šetření zjišťují příčinu vzniku požáru. Škoda byla na vozidlech předběžně vyčíslena na dva a půl miliónu korun.

Všechny tři události se obešly bez zranění.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem