HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Velikonoční zásahy jednotek v Královéhradeckém kraji

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od čtvrtka 14. do neděle 17. 4. celkem 68 událostí.
 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 14. 4. 11:48
V ulici Labská kotlina zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice, došlo k požáru osobního vozidla v jeho spodní části. Z vozu unikly provozní kapaliny, hasiči je zasypali a poškozený automobil odstranili mimo komunikaci. Příčinou vzniku požáru byla technická závada. Škoda byla vyčíslena asi na 30 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují odhadem 100 tisíc korun.

Nový Bydžov – záchrana osoby – 15. 4. 15:56
Profesionální jednotka hasičů z Nového Bydžova pomohla se záchranou dívky, která vylezla na prolézačku, a protože měla strach z výšky, už nemohla slézt sama dolů. K asi dva metry vysoké prolézačce přistavěli nastavovací žebřík a pomohli dívce dolů.

Osičky – dopravní nehoda – 15. 4. 16:56
Do obce Osičky vyjížděli profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic, do plotu zde měla havarovat osoba na motocyklu. Zraněný člověk byl v péči posádky ZZS, hasiči asistovali při poskytování první pomoci. Do zdravotnického zařízení transportoval zraněnou osobu vrtulník LZS. Hasiči zabezpečili místo zásahu i havarovaný motocykl.

Osice – dopravní nehoda – 16. 4. 10:07
Na komunikaci v katastru části Trávník havaroval osobní automobil, ocitl se mimo komunikaci a skončil převrácený na bok. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, zraněného člověka měla v péči posádka zdravotnické záchranné služby. Jednotka zajistila místo zásahu, havarovaný automobil zabezpečila proti vzniku požáru.

Hradec Králové – požár – 17. 4. 13:02
Profesionální hasiči z centrální stanice a JSDH Svinary byli vysláni do Svinar do Osady vycházejícího slunce, byl zde ohlášen požár. Po svém příjezdu hasiči rychle zjistili, že se jedná o zahoření přístřešku na dřevo, kolem 13:30 byl požár zlikvidován. Příčina se vyšetřuje, škoda byla odhadnuta na 20 tisíc korun. Hodnoty v obdobné výši se podařilo uchránit.

Barchov – požár – 17. 4. 17:53
Požár starého odpadu z prken a dalšího dřevního odpadu likvidovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a JSDH Kosice. Hořelo na ploše asi 3x3 m, nebyla způsobena žádná škoda.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Ostroměř – požár – 14. 4. 02:03
Tři jednotky hasičů likvidovaly požár dřevníku v ulici Družstevní. Jednalo se o částečně dřevěný objekt, který byl zachvácen plameny v plném rozsahu. Likvidaci události ohlásil velitel zásahu kolem 03:40 hod. Škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hořic a JSDH Ostroměř a Hořice.

Nová Paka – dopravní nehoda – 14. 4. 12:20
Profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky byli zalarmováni kvůli dopravní nehodě v ulici Pražská. Mělo zde dojít nehodě nákladního a osobního vozidla a následnému kontaktu s osobou. Jeden zraněný člověk skončil v péči zdravotnických záchranářů. Na místě zůstali profesionální hasiči, kteří usměrňovali dopravu a po došetření nehody ze strany Policie ČR se postarali o úklid vozovky.

Sobotka – dopravní nehoda – 14. 4. 14:55
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se střetla na silnici č. 16, byli vysláni profesionální hasiči z Jičína a JSDH Sobotka. Dva lidé byli při nehodě zraněni, postarali se o ně zdravotničtí záchranáři. Hasiči zabezpečili místo nehody i havarovaná vozidla a provedli úklid vozovky od uniklých provozních kapalin i střepů a úlomků.

Hořice – dopravní nehoda – 14. 4. 15:53
V Maixnerově ulici se na silnici č. 300 srazila dvě osobní vozidla, nehoda se obešla bez zranění. Profesionální jednotka z hořické stanice zlikvidovala únik provozních kapalin a uklidila vozovku.

Holín – technická pomoc – 15. 4. 13:30
Odstranění stromu ze silnice. (HZS Jičín)

Jičín – požár – 17. 4. 13:45
Jičínští profesionální hasiči byli vysláni k ohlášenému požáru obytného vozu, který měl začít hořet na jičínském obchvatu. Požár se podařilo zahasit ještě před příjezdem jednotky, škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun. Příčinou byla technická závada.
 

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – dopravní nehoda – 14. 4. 11:28
V Běloveské ulici odstranili profesionální hasiči z Náchoda následky dopravní nehody dvou osobních vozidel a nákladního. Jedna zraněná osoba byla v péči ZZS. Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla proti požáru a po policejním došetření uklidili vozovku.

Česká Skalice – požár – 16. 4. 02:06
Dvě jednotky hasičů likvidovaly v ulici Družstevní požár hromady dřeva v zahrádkářské kolonii. Při události nevznikla škoda na majetku. Na místě byli profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Česká Skalice.

Teplice nad Metují – technická pomoc – 16. 4. 10:41
Profesionální jednotka ze stanice Broumov, JSDH Teplice nad Metují i Skalní záchranná služba byly zalarmovány kvůli zranění jedné osoby, ke kterému došlo v oblasti Teplických skal v lokalitě u skalního hradu Střmen. Zraněná osoba byla zajištěna a vozem ji hasiči svezli až na parkoviště u vchodu do skal, kde už čekala sanitka zdravotnické záchranné služby.

Suchý Důl – požár – 16. 4. 13:39
Profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Police nad Metují a Suchý Důl zlikvidovali požár lesní hrabanky nedaleko Čertovy skály. Požářiště mělo rozměry asi 2x2 m, jednotky ho prolily vodou.

Jaroměř – požár – 17. 4. 13:55
Požár budovy určené k demolici v ulici Náchodská likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře. Vzhledem k technickému stavu budovy byl požár beze škody.

Jaroměř – dopravní nehoda – 17. 4. 18:10
Na křižovatce sjezdu z dálnice D11 a silnice č. 33 u Semonic se střetla dvě osobní vozidla, jednoho člověka si převzala do péče posádka ZZS. Profesionální jednotka hasičů z Jaroměře zajistila obě havarovaná auta, dopravu usměrňovala městská policie. Po zadokumentování místa nehody pomohli hasiči s naložením jednoho z vraků na odtah.
 

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Sedloňov – požár – 14. 4. 16:38
Tři jednotky hasičů prováděly hašení zasaženého travního porostu na ploše asi 50x30 m. Na místě byli profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Deštné v Orlických horách a Olešnice v Orlických horách.

Vamberk – požár – 14. 4. 21:06
V části Peklo uhasila profesionální jednotka hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Vamberka požár zahradního odpadu. Požár byl menšího rozsahu, hasiči ho rychle zlikvidovali.

Olešnice v Orlických horách – požár – 15. 4. 14:46
Šesti jednotkám hasičů byl vyhlášen poplach kvůli ohlášenému požáru v lesním porostu v katastru Olešnice v Orlických horách. Požár vznikl po předchozím pálení, na likvidaci nasadili hasiči několik vodních proudů. Zasažená plocha byla odhadem 3,5 hektaru. Kolem 16:30 hod. ohlásil velitel zásahu likvidaci události a místo bylo předáno majiteli. Co se škody týče, bylo předběžně odhadnuto, že se bude pohybovat do 100 tisíc korun, může být dále upřesněna. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dobruška a Rychnov nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Olešnice v Orlických horách, Nového Hrádku, Bohdašína a Deštného v Orlických horách.

Rychnov nad Kněžnou – požár – 17. 4. 13:14
Požár travního porostu, který vznikl vlivem nedbalosti, hasili na ploše asi 50x50 m hasiči ze tří jednotek. Naštěstí nebyla způsobena žádná škoda a požár byl rychle zlikvidovaný. Na místě byla profesionální jednotka hasičů ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Rychnov nad Kněžnou a Solnice.

Opočno – požár – 17. 4. 20:03
Tři jednotky hasičů likvidovaly požár sazí v komíně domu v ulici Severní. Hasiči museli strhnout saze a komín vyčistit. Při události nedošlo ke škodě na majetku. Při události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dobruška a JSDH Opočno a Dobruška.
 

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 15. 4. 15:11
Požár trávy a stromu na zahradě u rodinného domu v ulici Náchodská rychle zlikvidovali profesionální hasiči z trutnovské stanice. Na požár narazili během kondiční jízdy, byl způsoben kvůli nedbalosti.

Havlovice – záchrana osoby – 15. 4. 21:32
Profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Úpice byli vysláni na místo, kde mělo dojít k pádu osoby ze stráně. Dobrovolným hasičům se podařilo člověka vyprostit, byl předán do péče ZZS.

Třebihošť – technická pomoc – 16. 4. 07:13
Odstranění spadlého stromu z komunikace v části Horní Dehtov. (HZS Dvůr Králové nad Labem)

Trutnov – dopravní nehoda – 17. 4. 13:53
V Žižkově ulici pomohla profesionální jednotka hasičů z Trutnova se zajištěním místa dopravní nehody, při které mělo dojít ke střetu osobního vozidla s osobou. Zraněný člověk byl v péči ZZS.


Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje
 

Odkazy do noveho okna

DN Hořice (1)

DN Hořice (1) 

Detailní náhled

DN Hořice (2)

DN Hořice (2) 

Detailní náhled

DN Jaroměř, Semonice

DN Jaroměř, Semonice 

Detailní náhled

DN Náchod

DN Náchod 

Detailní náhled

DN Osice, Trávník

DN Osice, Trávník 

Detailní náhled

DN Osičky

DN Osičky 

Detailní náhled

DN Sobotka (1)

DN Sobotka (1) 

Detailní náhled

DN Sobotka (2)

DN Sobotka (2) 

Detailní náhled

DN Trutnov, Žižkova

DN Trutnov, Žižkova 

Detailní náhled

P Barchov

P Barchov 

Detailní náhled

P Jaroměř

P Jaroměř 

Detailní náhled

P Olešnice v O. h. (2)

P Olešnice v O. h. (2) 

Detailní náhled

P Olešnice v O. h.

P Olešnice v O. h. 

Detailní náhled

P Rychnov nad Kněžnou, Lokot

P Rychnov nad Kněžnou, Lokot 

Detailní náhled

P Sedloňov (1)

P Sedloňov (1) 

Detailní náhled

P Sedloňov (2)

P Sedloňov (2) 

Detailní náhled

P Trutnov, Náchodská

P Trutnov, Náchodská 

Detailní náhled

TP Třebihošť, Horní Dehtov

TP Třebihošť, Horní Dehtov 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem