HZS Královéhradeckého kraje

Předcházíme rizikům

Ve Svitavách a Ústí nad Orlicí se uskutečnila regionální soutěž v požárním sportu

Dnes 21. června se na atletickém stadionu ve Svitavách a v prostoru požární stanice v Ústí nad Orlicí uskutečnilo krajské kolo soutěže v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru (HZS) Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Za HZS Královéhradeckého kraje se zúčastnilo soutěže všech pět družstev z územních odborů Hradec Králové, Jičín, Náchod, Trutnov a Rychnov nad Kněžnou. Z Pardubického kraje se zúčastnily územní odbory Pardubice, Ústí nad Orlicí, Chrudim, Svitavy a družstvo HZS podniku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Česká Třebová. Sportovní den zahájili představitelé Královéhradeckého kraje a města Svitavy, HZS Pardubického a Královéhradeckého kraje a další hosté.

Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: běh na 100 metrů s překážkami, výstup do 4. podlaží cvičné věže, štafeta 4 x 100 metrů s překážkami a požární útok. Výstup do 4. podlaží cvičné věže se uskutečnil v areálu požární stanice v Ústí nad Orlicí, ostatní disciplíny probíhaly na atletickém stadionu ve Svitavách.

Trať 100 metrů s překážkami se nejlépe vyvedla Jakubu Paulíčkovi z Hradce Králové, který zvítězil v čase 16,16 s. Na druhém místě skončil Václav Novotný z Hradce Králové v čase 16,36 s. a za ním se umístil Lukáš Flach z Ústí nad Orlicí s časem 17,69 s.
Ve výstupu do 4. podlaží cvičené věže zvítězil Václav Novotný z Hradce Králové v čase 14,76 s., na druhém místě se umístil Václav Mikyska z HZS podniku SŽDC Česká Třebová v čase 15,81 s. a třetí příčku vybojoval Lukáš Flach z Ústí nad Orlicí v čase 16,08 s.

disciplína 100 metrů s překážkami
1. místo          Jakub Paulíček – Hradec Králové              16,16 s.
2. místo          Václav Novotný – Hradec Králové            16,36 s.
3. místo          Jaroslav Škoda – Náchod                          17,94 s.

disciplína výstup do 4. podlaží cvičné věže
1. místo          Václav Novotný – Hradec Králové            14,76 s.
2. místo          Jiří Wolf – Hradec Králové                          16,11 s.
3. místo          Jakub Paulíček – Hradec Králové                16,64 s.

disciplína štafeta 4 x 100 metrů s překážkami
1. místo          územní odbor Hradec Králové                   62,29 s.
2. místo          územní odbor Jičín                                      69,62 s.
3. místo          územní odbor Rychnov nad Kněžnou        71,61 s.
4. místo          územní odbor Náchod                                 72,37 s.
5. místo          územní odbor Trutnov                                 76,54 s.

disciplína požární útok
1. místo          územní odbor Náchod                                 29,94 s.
2. místo          územní odbor Rychnov nad Kněžnou         33,96 s.
3. místo          územní odbor Hradec Králové                     37,15 s.
4. místo          územní odbor Jičín                                       60,66 s.
5. místo          územní odbor Trutnov                                  62,35 s.

družstva HZS Pardubického kraje
1. místo          HZS podniku SŽDC Česká Třebová
2. místo          územní odbor Chrudim
3. místo          územní odbor Ústí nad Orlicí
4. místo          územní odbor Svitavy
5. místo          územní odbor Pardubice

1. místo          Lukáš Flach – územní odbor Ústí nad Orlicí         17,69 s.
2. místo          Pavel Kadlec – územní odbor Chrudim                18,01 s.
3. místo          Václav Mikyska – HZS podniku SŽDC Česká Třebová  18,08 s.

1. místo          Václav Mikyska – HZS podniku SŽDC Česká Třebová  15,81 s.
2. místo          Lukáš Flach – územní odbor Ústí nad Orlicí                   16,08 s.
3. místo          Jan Kurka – územní odbor Ústí nad Orlicí                       16,71 s.

1. místo          územní odbor Ústí nad Orlicí územní odbor Chrudim        64,36 s.
2. místo          HZS podniku SŽDC Česká Třebová                                  65,39 s.
3. místo          územní odbor Chrudim                                                       65,69 s.
4. místo          územní odbor Pardubice                                                    72,84 s.
5. místo         územní odbor Svitavy                                                          73,86 s.

1. místo          HZS podniku SŽDC Česká Třebová                    26,25 s.
2. místo          územní odbor Chrudim                                         27,76 s.
3. místo          územní odbor Svitavy                                          29,42 s.
4. místo          územní odbor Ústí nad Orlicí                                45,18 s.
5. místo          územní odbor Pardubice                                       neklasifikován