HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Ostravě-Dubině vypukl v šestém patře bytového domu požár

Celkem tři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 14. hodině u požáru bytu v ostravské městské části Dubina. Z bytu hasiči zachránili jednu osobu a následně i morče a psa. Na místě musel zasahovat i intervent posttraumatické péče. 

             Celkem tři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 14. hodině u požáru bytu v ostravské městské části Dubina. Z bytu hasiči zachránili jednu osobu a následně i morče a psa. Na místě musel zasahovat i intervent posttraumatické péče.

            Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena ve 14:02 hod. Na místo události ihned vyjely jednotky profesionálních hasičů z ostravských stanic Zábřeh, Fifejdy a Ostrava-Jih. Hasiči kromě cisteren měli k dispozici i jeden automobilový žebřík a jednu automobilovou plošinu.

           Při příjezdu první jednotky byly z oken jednoho z bytu vidět již šlehající plameny. Hasiči proti ihned nasadili k boji s ohněm dva vodní proudy. Během požáru byla z bytu zachráněna jedna osoba, která byla ihned předána do péče přítomné posádce zdravotnické záchranné služby. Hasiči také z bytu zachránili jedno morče a jednoho psa. Ve spolupráci s Policií ČR dále hasiči evakuovali z domu celkem 25 osob. Událost si na místě vyžádala i nutnost nasazení interventa posttraumatické péče pro jednu osobu.

            Požár se podařilo dostat pod kontrolu během 40 minut. Další hodinu zabrala hasičům likvidace požáru. V tuto chvíli jsou již na místě vyšetřovatelé z řad hasičů a policistů, kteří zjišťují, co bylo příčinou vzniku. Škoda napáchaná požárem nebyla zatím vyčíslena.

Odkazy do noveho okna

Pozar_bytu_Ostrava

Pozar_bytu_Ostrava 

Detailní náhled

Pozar_bytu_Ostrava

Pozar_bytu_Ostrava 

Detailní náhled

Pozar_bytu_Ostrava

Pozar_bytu_Ostrava 

Detailní náhled

Pozar_bytu_Ostrava

Pozar_bytu_Ostrava 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem