HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Lužanech hořel rodinný dům

Nikdo nebyl při události zraněn. Škoda byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. 

Lužany – požár – 1. 1. 22:25

Šest jednotek požární ochrany bylo zalarmováno kvůli ohlášenému požáru rodinného domu v Lužanech. Požár zasáhl půdní prostory domu, půda měla rozměry asi 8x10 m. Plameny poškodily konstrukci střechy natolik, že její část museli hasiči strhnout. Jednotky se snažily uchránit před plameny část domu a zároveň vynášely co nejvíce vybavení, aby zabránily jeho poškození.

Aby měly zasahující jednotky dostatek hasebních prostředků, byla zřízena dálková doprava vody. Zásah probíhal v dýchací technice a vzhledem k jeho náročnosti muselo být zajištěné pravidelné zásobování dýchacími přístroji. Dalšímu šíření ohně se hasičům podařilo zabránit v 01:03 hod., kdy hasiči ještě stále vyklízeli dřevník a půdu od zbytků sena. Likvidace byla oznámena ve 02:24 hod a na dohlídku nad požářištěm zůstala do rána místní dobrovolná jednotka.

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování, na místo se vrátili dnes ráno (2. 1.) vyšetřovatelé hasičů a policie.

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Jičína a Nové Paky a také jednotky SDH Mlázovice, Lužany a Lázně Bělohrad. Dobrovolná jednotka z Jičína držela zálohu na stanici.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

P Lužany (1).JPG
 

Odkazy do noveho okna

P Lužany (1)

P Lužany (1) 

Detailní náhled

P Lužany (2)

P Lužany (2) 

Detailní náhled

P Lužany (3)

P Lužany (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem