HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Hradci Králové hořel byt od elektroinstalace

Při požáru byl lehce zraněn jeden ze zasahujících hasičů. Škoda byla odhadnuta na 300 tisíc korun. 

Celkem čtyři jednotky požární ochrany likvidovaly v pondělí 21. 5. dopoledne požár v bytě v Pouchovské ulici v Hradci Králové.

Požár vznikl v prostoru ložnice. Událost byla na krajské operační a informační středisko ohlášena v 09:32 hod. Na místo okamžitě vyrazili hasiči z obou hradeckých stanic HZS U Přívozu a Pražská. Dále byli na místo povoláni dobrovolní hasiči z Plácků a Malšovy Lhoty.

Celý byt byl silně zakouřený, ale požár se mimo ložnici nerozšířil. Hasiči prozkoumali místo zásahu a zahájili hasební práce pomocí vysokotlakého proudu. Do bytu se dostali dvěma cestami, a to vchodovými dveřmi a přes balkon pomocí nastavovacího žebříku. V bytě se už v tu chvíli nikdo z obyvatel nenacházel. Požár poškodil vybavení ložnice a také poničil plastové okno, o které se poté lehce zranil jeden ze zasahujících hasičů. 

Na místo byl povolán vyšetřovatel příčin požárů. Po ohledání zjistil, že událost způsobila technická závada na elektroinstalaci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun, díky zásahu hasičů byly uchráněny hodnoty ve výši asi 500 tisíc korun.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P bytu, HK Pouchovská 2

P bytu, HK Pouchovská 2 

Detailní náhled

P bytu, HK Pouchovská 3

P bytu, HK Pouchovská 3 

Detailní náhled

P bytu, HK Pouchovská

P bytu, HK Pouchovská 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem