HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V hořícím stavení byly dvě tlakové láhve.

(26.7.2015) Noční požár zničil dva menší hospodářské objekty v Halenkovicích na Zlínsku. 

Signál z bezpečnostního čidla instalovaného v objektu dílny na pozemku jednoho z rodinných domů v obci Halenkovice vzbudil po druhé hodině noční jeho majitele. Ten po vstupu do dílny zaregistroval kouř a jasné světlo vycházející z jedné části stavby. Ještě než plameny zachvátily celý objekt stačil z něho vytlačit motocykl a skútr. Manželka majitele zatím oznámila vznik události na tísňovou linku hasičů.
 
V 02:22 hodin dorazili jako první na místo hasiči místní dobrovolné jednotky. V následujících minutách se k nim připojili i profesionální hasiči z Otrokovic a dobrovolní hasiči z Napajedel. Jak bylo zjištěno požár zcela zachvátil jak objekt dílny, tak i objekt kůlny, který se nacházel už na sousedním pozemku. Zasažena byla také hromada uskladněného dřeva.
 
Při hasebních pracích vynesli hasiči z objektu dílny také dvě tlakové láhve, které museli delší dobu ochlazovat. Po lokalizaci požáru hasiči objekty i naskladněné dřevo postupně rozebrali a provedli dohašení jednotlivých ložisek hoření. V 04:38 hodin byl požár zlikvidován.
 
Jak ukázalo následné vyšetřování, požár nevznikl v objektu dílny, ale rozšířil se na ni z prostoru sousední kůlny. Dosavadním šetřením hasičů a policistů byly vyloučeny verze vzniku požáru v důsledku technické závady a úmyslného jednání. Vyšetřovatelé nadále prověřují verzi nedbalosti ze strany nezjištěné osoby. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 250.000,- Kč.
 
Autor: por. Bc. Libor Netopil
            tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem