HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V Hlušicích likvidovalo deset hasičských jednotek požár haly s kachňaty

Jeden hasič se nadýchal kouře a skončil v péči záchranářů. V hořící hale uhynulo asi 3500 kachňat. 

V obci Hlušice na Novobydžovsku zasahovalo během noci deset jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů u požáru zemědělského objektu. V hořící hale se nacházelo asi 3500 kachňat, která všechna uhořela.

Během zásahu byl zraněn jeden z dobrovolných hasičů, nadýchal se spalin z požáru. Do péče si jej převzali záchranáři a převezli ho do zdravotnického zařízení.

Hasiči likvidovali požár ve zděné hale o rozměrech přibližně 50x20 metrů. Bylo nutné rozebrat střechu a vynést a dohasit hořící balíky se senem.

Událost byla v režimu třetího stupně požárního poplachu. Škoda byla velmi předběžně vyčíslena asi na jeden milion korun. Příčina požáru bude předmětem vyšetřování. Během dnešního dopoledne (23. 12.) proběhne další ohledání místa události vyšetřovatelem příčin požárů, jenž si vyžádal také přítomnost zástupce z expertní skupiny Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.

Událost byla na krajské operační a informační středisko nahlášena 23. 12. v 00:09. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové a ze stanice Nový Bydžov. Dále byli povoláni dobrovolní hasiči z Hlušic, Nového Bydžova, Vysokého Veselí, Smidar, Lovčic, Chlumce nad Cidlinou, Skřivan a Králík. Připraveny pomoci nebo vyjet k jinému zásahu držely zálohu na vlastní stanici i jednotky dobrovlných hasičů z Nechanic nebo Malšovy Lhoty.

Požár se podařilo zlikvidovat v 06:04, tedy takřka po šestihodinovém náročném zásahu. Hasiči využili pro boj s požárem mimo jiné i automobilový žebřík. Na místo byl vyslán také protiplynový kontejner z centrální hradecké stanice. Poslední jednotky se vracely na své stanice kolem sedmé hodiny ranní. Na místě zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů.

Aktualizace 13:00

Během dnešního dopoledne si místo události převzal vyšetřovatel příčin požárů. Na místo byl povolán i zástupce Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Společně požářiště zadokumentovali a odebrali vzorky. Vše bude nyní podrobeno technické expertíze, která by měla příčinu nočního požáru objasnit. Vyšetřovatel dnes na místě potvrdil, že škoda způsobena požárem přesáhne jeden milion korun.

Martina Götzová, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

P Hlušice 1

P Hlušice 1 

Detailní náhled

P Hlušice 2

P Hlušice 2 

Detailní náhled

P Hlušice 3

P Hlušice 3 

Detailní náhled

P Hlušice 4

P Hlušice 4 

Detailní náhled

P Hlušice 5

P Hlušice 5 

Detailní náhled

P Hlušice 6

P Hlušice 6 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem