HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Únik nafty na silnici mezi obcemi Rymice a Stará Ves odstraňovalo šest jednotek hasičů.

(1. 1. 2019) Šest jednotek hasičů odstraňovalo únik nafty na silnici č. 490 mezi Rymicemi a Starou Vsí na rozhraní Zlínského a Olomouckého kraje. 

Únik nafty na silniční komunikaci mezi Starou Vsí a Rymicemi byl hasičům ohlášen v 13:31 hodin. Na místo úniku byli vysláni profesionální i dobrovolní hasiči z Holešova.

Průzkumem bylo zjištěno, že je znečištěná komunikace v celé své délce mezi oběma obcemi. Velitel zásahu si v 13:46 hodin vyžádal profesionální hasiče z Kroměříže s chemickým technickým automobilem. Na místo úniku se dostavila Policie České republiky, která řídila dopravu.

V 14:21 hodin velitel zásahu požádal o vyslání dalších posilových jednotek. Operační důstojník vyslal na místo úniku dobrovolné hasiče z Hulína, Zahnašovic a Rymic. Hasiči zasypali sypkou sorpční látkou celou silnici mezi Rymicemi a Kostelcem u Holešova. Následně provedli další průzkum, při kterém zjistili, že únik pokračuje až k Staré Vsi. Práce komplikoval občasný déšť, který zhoršoval funkční vlastnosti sorpční látky.

Byla kontaktována i Správa a údržba silnic. Na místo mělo vyjet vozidlo k odstranění sorbentu. Pracovníci správy ale sdělili, že vozidlo není k dispozici a trasa s únikem bude dočasně označena dopravními značkami upozorňujícími na nebezpečí.

Hasiči po odjezdu policie usměrňovali v místě úniku dopravu. Dále provedli úklid silnice a použitý sorbent byl odvezen na požární stanici v Kroměříži. Odtud bude odvezen k další likvidaci.

Hasiči spotřebovali na úklid znečištěné silniční komunikace v délce asi 5 kilometrů celkem 240 kilogramů sypké sorpční látky. Úklid silnice byl ukončen v 16:51 hodin.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem