HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Třicet let služby hasičům a spoluobčanům

(1.7.2017) V pátek 30.6.2017 završil svou třicetiletou kariéru u profesionálních hasičů ředitel kanceláře ředitele HZS Zlínského kraje plk. Ing. Jiří Volák. 

Služební životopis Ing. Jiřího Voláka se začal psát 1. 5. 1987, kdy nastoupil na funkci vedoucího odborného inspektora technicko – ekonomického úseku Okresní správy Sboru požární ochrany v Kroměříži. S nástupem k tehdejším požárníkům přišlo i  odborné vzdělání v oboru požární ochrany, které si doplnil postgraduálním studiem na Vysoké škole báňské v Ostravě.

Po třech letech služby byl Ing. Jiří Volák ustanoven do funkce náčelníka Okresní správy Sboru požární ochrany v Kroměříži. Tuto funkci, v souvislosti se změnami, už jako ředitel Hasičského záchranného sboru okresu Kroměříž, zastával do konce roku 2000. 

Se vznikem  Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v roce 2001, byl ustanoven do funkce ředitele kanceláře ředitele HZS Zlínského kraje a současně ještě do 31. 12. 2002 vykonával funkci ředitele územního odboru Kroměříž. Od začátku roku 2003 do včerejšího ukončení služebního poměru příslušníka HZS ČR byl jeho služební život spojen s funkcí ředitele kanceláře krajského ředitele ve Zlíně.

Z titulu zastávaných funkcí se pan Ing. Jiří Volák bezprostředně podílel na plnění úkolů souvisejících s přerodem Sboru požární ochrany na Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje a na řešení řady mimořádných událostí, ke kterým došlo v minulosti na  území okresu Kroměříž nebo v dalších částech našeho kraje.

Za svou třicetiletou službu byl pan. Ing. Jiří Volák osobně oceněn krajským ředitelem HZS Zlínského kraje plk. Ing. Vítem Rušarem, který mu také za odvedenou práci poděkoval a předal mu několik darů.

Letitou spolupráci ocenili a také mu za ni vyjádřili osobní poděkování i ostatní příslušníci a zaměstnanci HZS Zlínského kraje. 

O poděkování nejcennější se v pátek 23. června postarali přímo výjezdoví hasiči ze stanice Bystřice pod Hostýnem a také centrální stanice Zlín, kteří se s ředitelem kanceláře rozloučili v rámci předání směn. Nechyběla poslední jízda cisternou ani osobní poděkování a rozloučení od každého z přítomných hasičů.

Jménem všech kolegů si dovoluji ještě jednou poděkovat Ing. Jiřímu Volákovi za spolupráci a popřát mnoho štěstí a zdraví v dalším životě.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem