HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tři slunné soboty patřily jednotkám sborů dobrovolných hasičů

(31.10.2019) Měsíc říjen byl pro dobrovolné hasiče ze Zlínska ve znamení vzdělávání a zdokonalování se. Vybrané jednotky kategorie JPO II a JPO III absolvovaly pravidelnou odbornou přípravu pod vedením zkušených lektorů z řad Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a také Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. 

Tato odborná příprava v sobě zahrnovala celkem pět modelových situací, se kterými se celá jednotka musela vypořádat. Hasiči se zdokonalovali v první pomoci, zopakovali si zásady zásahu při požáru v uzavřeném a v silně zakouřeném prostředí, prověřili si znalosti bezpečného zásahu s nebezpečnou látkou, dále záchranu osob ve špatně přístupném terénu a činnosti při zásahu s použitím lezecké techniky. Po všechny tři soboty panovalo slunné počasí, což přispělo k hladkému průběhu této pravidelné odborné přípravy.

Po skončení každého zaměstnání byl zásah jednotky vyhodnocen lektory hasičského záchranného sboru a doporučeny oblasti témat odborné přípravy, ve kterých by se dílčí jednotky mohly dále zdokonalit. Lze však říci, že hasiči v jednotkách sborů dobrovolných hasičů jsou vyškoleni velmi dobře a jejich odbornost se nejen díky těmto zaměstnáním rok od roku zvyšuje.

Nutno podotknout, že tato zaměstnání se organizují pro jednotky hasičů v celém Zlínském kraji, a že členové v jednotkách SDH obcí absolvují tuto odbornou přípravu zcela dobrovolně. Za to, že dnes a denně pomáhají občanům bez nároku na odměnu, jim patří velký dík.

Autor: por. Bc. Miroslav Sýkora, specialista v oblasti IZS a řízení jednotek požární ochrany

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem