HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragický požár staršího domku v Kopřivnici, padající cihly zranily hasiče

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 22.5.2022 dopoledne v Kopřivnici, místní části Lubina (okres Nový Jičín), u požáru menšího rodinného domku, určeného k demolici. Hasiči objevili na místě požáru tělo jednoho muže a druhého muže živého, při vědomí, ale zraněného s mnoha popáleninami.

S největší pravděpodobností šlo o nedbalost při používání otevřeného ohně, zavinění třetí osobou bylo zatím vyloučeno. Celková škoda na zchátralém objektu je nulová.

Při zásahu zranily padající cihly profesionálního hasiče, vyvázl „pouze“ s pohmožděninami, bez poškození páteře, hlavy či orgánů. Zatím je v nemocnici na pozorování.

K nedělnímu rannímu požáru menšího rodinného domku v demolici vyjela do Lubiny jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Kopřivnici, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Kopřivnice, Kopřivnice-Lubina 1 a Příbor.

Hasiči objevili na místě dva zraněné muže, jednoho již bez známek života a druhého s popáleninami. Požár dostali pod kontrolu za 10 minut.

Dodatečně sem dojela druhá jednotka HZS MSK – z Ostravy-Zábřehu – mj. se dvěma technickými kontejnery, která se postarala o stabilizaci nebezpečných stěn.

vytisknout  e-mailem