HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická nehoda u Střílek na Kroměřížsku

(24.04.2024) Silnice byla uzavřena několik hodin. 

V deset hodin dopoledne přijalo krajské operační středisko hasičů přes systém eCall oznámení o dopravní nehodě, ke které mělo dojít na silnici I/50 u Střílek na Kroměřížsku.

Na místo ihned operační důstojník vyslal pět jednotek hasičů. Ty po příjezdu do místa hlášené nehody potvrdily střet dvou osobních vozidel. V jednom cestovali čtyři lidé. Tři z nich hasiči vyprostili z vozidla ven na páteřové desce. Čtvrtá osoba byla již mimo vozidlo. Ve druhém autě jel řidič sám.

Ve spolupráci s posádkou ZZS hasiči prováděli u jedné osoby resuscitaci, a to včetně použití AED. Ta však svým zraněním podlehla. Dalším zraněným hasiči poskytovali tepelný komfort. Taktéž pomohli s transportem jedné zraněné osoby do vrtulníku letecké záchranné služby.

U vozidel hasiči provedli protipožární opatření a u jednoho z nich odpojili autobaterii. Po nárazu došlo u automobilů k velkému úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem.

Po zadokumentování místa nehody pomohli hasiči s naložením vraků aut na vozidla odtahové služby. Poté provedli závěrečný úklid vozovky od použitého sorbentu a střepů z vozidel a po třetí hodině odpolední se vrátili zpět na své základny. 

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zasahující jednotky:
HS Morkovice - Slížany
CHS Uherské Hradiště
HS Bučovice
JSDHO Koryčany

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem