HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická nehoda u Bystřice uzavřela hlavní tah mezi Prahou a Táborem

Ve středu 21. února deset minut po deváté hodině byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámena vážná dopravní nehoda několika vozidel na silnici číslo 3 poblíž Bystřice na Benešovsku. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Benešov a jednotku sboru dobrovolných hasičů z Votic. Po příjezdu první jednotky na místo události bylo zjištěno, že došlo ke střetu tří osobních a jednoho nákladního vozidla.

V jednom z osobních aut se nacházela zaklíněná osoba s mnohačetnými zraněními, kterým na místě podlehla, což následně potvrdil i lékař zdravotnické záchranné služby. Vážně zraněn byl i řidič nákladního vozidla, který byl vrtulníkem transportován do jedné z pražských nemocnic. Jedna lehce zraněná osoba byla převezena pozemní cestou do nemocnice v Benešově.

Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a po zadokumentování události kriminální policií vyprostili tělo řidiče z osobního vozidla. Poté pomohli s naložením havarovaných aut na odtahové služby a se silničáři uklidili vozovku.

Provoz na silnici mezi Prahou a Táborem na obchvatu Bystřice byl obnoven těsně před půl jednou. Co bylo příčinou nehody, je předmětem dalšího vyšetřování Policie ČR.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem