HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická nehoda s následným požárem u Liběchova na Mělnicku

V neděli 30. června krátce po půl deváté večer přijala operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě osobního vozidla a kamionu na silnici číslo 261 v katastru obce Liběchov v okrese Mělník. 

Podle oznamovatele začal kamion bezprostředně po nehodě hořet, proto operační důstojník vyslal k události profesionální jednotku hasičů ze stanice Mělník a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Želízy a Liběchov.

První jednotka byla na místě za deset minut od ohlášení a zjistila, že po čelním střetu osobního vozidla a kamionu se v osobním autě nachází osoba, která nejeví známky života, což následně potvrdil lékař zdravotnické záchranné služby. Kamion, jehož řidič se snažil na poslední chvíli střetu zabránit, se nacházel částečně převrácený v poli s obilím a kabina byla zcela zasažena požárem.

Hasiči požár zlikvidovali během několika minut pomocí jednoho C proudu a vysokotlaku. Zraněný řidič nákladní soupravy, kterému se podařilo dostat z vozidla, byl po ošetření zdravotnickou záchrannou službou transportován do mělnické nemocnice.

Hasiči zajistili nasvícení místa a po zadokumentování nehody vyprostili tělo z osobního vozidla, na závěr celý prostor tragické události uklidili a předali policii. Silnice mezi Mělníkem a Štětím byla po celou dobu zcela uzavřena. Přítomný vyšetřovatel HZS vyčíslil škodu vzniklou požárem na nákladním vozidle na 1,2 milionu korun.

Po dobu zásahu byla vyhlášena pohotovost jednotce Mělník Vehlovice – Chlumek, která držela zálohu na mělnické stanici pro případ dalšího výjezdu. Okolnostmi nehody se zabývají mělničtí dopravní policisté společně s kriminalisty.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem