HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická nehoda nedaleko Mladé Boleslavi směrem k Jičínu

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje převzalo v úterý 4. srpna těsně před 17. hodinou informaci o vážné dopravní nehodě na silnici číslo 16 v křižovatce u obce Plazy na Mladoboleslavsku. 

K události byla vyslána profesionální jednotka z Mladé Boleslavi s cisternou a velitelským automobilem. Zároveň vyjel také vyšetřovatel za účelem fotodokumentace činnosti složek IZS. K nehodě byla vyslána i podniková jednotka ŠKODA AUTO a.s. s rychlým zásahovým automobilem.  

Velitel zásahu po příjezdu na místo upřesnil, že došlo ke kolizi, při které nákladní souprava narazila do boku osobního automobilu. Uvnitř osobního vozu se nacházela zaklíněná řidička, která nejevila známky života. Zraněný spolujezdec byl po nezbytném ošetření převezen sanitkou do nemocnice v Mladé Boleslavi. Řidič nákladní soupravy zraněn nebyl.

Lékař zdravotnické záchranné služby potvrdil úmrtí řidičky a nechal přivolat koronera. Hasiči pomocí hydraulického nářadí vyprostili tělo a instalovali krycí zástěnu. Pak asistovali policii při dokumentování a vyšetřování nehody. Zároveň zajistili na vozidlech protipožární opatření.

Průjezd místem kolize po celou dobu usměrňovaly dopravní hlídky. Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

por. Ing. Michal Macoun
vyšetřovatel požárů
územní odbor Mladá Boleslav

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem