HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická nehoda dvou vozidel uzavřela obchvat Kolína

Ve čtvrtek 19. března jedenáct minut po šestnácté hodině byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje nahlášena vážná dopravní nehoda na silnici číslo I/38 v prostoru mimoúrovňové křižovatky na obchvatu Kolína. 

K události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kolín se třemi zásahovými vozidly. Vzhledem k tomu, že se nehoda stala kousek od stanice, byli hasiči na místě během dvou minut.

Provedeným průzkumem byla potvrzena prvotní informace, že došlo k čelnímu střetu osobního vozidla a kamionu. V osobním autě se nacházel zaklíněný řidič, kterého hasiči začali ihned vyprošťovat za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Shodou okolností jel okolo lékař, který okamžitě po vyproštění řidiče začal s hasiči muže resuscitovat. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby v tom ještě zdravotníci pokračovali, ale i přes jejich veškerou snahu muž svému zranění na místě podlehl.

Hasiči dále provedli zajištění místa kolize, protipožární opatření na obou vozidlech a po zadokumentování nehody policii pomohli s odklizením automobilů. Po celou dobu zásahu byla komunikace uzavřena, zprůjezdnit se ji podařilo až krátce po devatenácté hodině. 

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem