HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Svatý Hostýn se stal místem taktického cvičení hasičů

(3. 10. 2018) Dnes dopoledne absolvovali taktické cvičení profesionální hasiči ze stanice Bystřice pod Hostýnem a dobrovolné jednotky z Chvalčova a Bystřice pod Hostýnem. 

Námětem cvičení byl požár v pokoji Poutního domu, kde jeden z hostů na pokoji ponechal při svém odchodu hořící svíčku na nočním stolku. Požár se následně rozšířil na vybavení pokoje a pak na chodbu. Požár zjistili a následně ohlásili zaměstnanci Matice svatohostýnské, kteří i před příjezdem hasičů evakuovali všechny své hosty.

Velitel zásahu měl za úkol efektivní využití všech dostupných sil a prostředků. Všechny vyslané jednotky měly za úkol simulovat reálný zásah na místě požáru. Jednotka ze stanice Bystřice pod Hostýnem vytvořila jeden útočný proud do prvního podlaží s cílem lokalizace a likvidace požáru pokoje. Jednotka SDH Bystřice pod Hostýnem vytvořila druhý útočný proud do druhého podlaží s cílem průzkumu tohoto patra a likvidaci případného požáru, který by se mohl rozšířit z hořícího pokoje do tohoto druhého patra. Jednotka SDH Chvalčov vytvořila třetí útočný proud před budovu, a to k ochraně vzrostlých stromů před okny pokoje, ve kterém probíhal požár. Po vyhlášení likvidace požáru velitelem zásahu jednotky hasičů použili i přetlakovou ventilaci k odvětrání zakouřeného objektu.

Cílem cvičení bylo procvičit součinnost složek profesionálních i dobrovolných jednotek včetně evakuace osob, nacházejících se v zasažené budově.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem