HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Středočeští profesionální hasiči převzali tři nové cisterny na podvozku Tatra

V úterý 21. července se na stanici v Mladé Boleslavi uskutečnilo předání tří velkoobjemových cisternových automobilových stříkaček na podvozku Tatra T815-7. 

Zástupci HZS Středočeského kraje převzali od firmy THT Polička, s.r.o., tři nové CAS 30 na podvozku Tatra T815-7, které nahradí CAS 32 na podvozku T815 PR2. Po slavnostním předání následovalo zaškolení obsluhy na novou techniku. 

Vozidlo CAS 30/9000/540 – S 3VH Tatra 815-7 na podvozku T 815-7 6x6.1 disponuje motorem o výkonu 325 kW a točivém momentu 1 800 Nm s automatickou převodovkou Allison. O brzdný systém se starají kotoučové brzdy. Nejvyšší technicky přípustná hmotnost je 26 000 kg. Zásahové požární automobily patří do těžké hmotnostní třídy s kategorií podvozku 3 – terénní provoz. Dle rozsahu požárního příslušenství jde o vozidla určená pro velkoobjemové hašení. Na barevnou úpravu karoserie je použita červená barva (OS 3117) s doplňky v bílé barvě (OS 9118). Cisterna je vybavena zásuvkou Rettbox-air 230 V se systémem inteligentního dobíjecího zařízení akumulátorových baterií, sdruženou s přípojným místem pro doplňování tlakového vzduchu.

Nové cisternové automobilové stříkačky jsou vybavené čerpadlem THT PKA 3000-250 o jmenovitém průtoku 3000 l/min. Nádrž na vodu má objem 9000 litrů, na pěnidlo 540 litrů. CAS je na účelové nástavbě opatřena odnímatelnou lafetovou proudnicí a nárazníkovou lafetou ovládanou pomocí joysticku z kabiny vozidla. O inteligentní řízení provozu nástavby se stará datová sběrnice CAN bus, díky které může být vozidlo při zásahu plně automatizováno.

Vozidla byla pořízena v rámci programu Fondu zábrany škod, který spravuje Česká kancelář pojistitelů. Cisterny budou dislokovány na stanicích typu P1 HZS Středočeského kraje – konkrétně v Mnichově Hradišti (ÚO Mladá Boleslav), Poděbradech (ÚO Nymburk) a v Čáslavi (ÚO Kutná Hora).

por. Ing. Michal Pavel
ÚO Mladá Boleslav
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem