HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Štědrý den u hasičů v Moravskoslezském kraji

Letošní vánoce se u hasičů v Moravskoslezském kraji nesly v duchu celkem poklidné vánoční atmosféry. Za celý štědrý den (od 0:00 hodin do 24:00 hodin) řešili celkem 27 událostí. Více práce měli hasiči v loňském roce, kdy řešili celkem 31 událostí, oproti tomu v roce 2010 bylo řešeno celkem 25 událostí.
Největší počet zásahů si připsali hasiči v Ostravě (8 událostí), následují hasiči na Novojičínsku a Frýdecko-místecku (shodně po 6 událostech). Na Karvinsku řešili hasiči 3 události a na Opavsku a Bruntálsku po 2 událostech.
Pokud se podíváme na typy událostí, které museli hasiči na štědrý den v Moravskoslezském kraji řešit, pak se jednalo o 2 požáry, 4 dopravní nehody, 13 technických pomocí, 1 záchranu osob a zvířat a 5 událostí bylo klasifikováno jako planý poplach. Podle mi dostupných informací bylo při těchto událostech zraněno 6 osob, 9 osob hasiči zachránili, žádná osoba nemusela být evakuována. Dobrou zprávou je, že u těchto událostí nebyla žádná osoba usmrcena.
Oba požáry, které evidujeme, byly nahlášeny již uhašené, na místo tak nemusela být vyslána žádná jednotka požární ochrany. K vyšetření příčiny vzniku požáru byli vysláni vyšetřovatelé požárů, kteří předběžně odhadli celkovou škodu na 13 tisíc korun, u jednoho z požárů evidujeme 1 zraněnou osobu. Tímto byl ve večerních hodinách nahlášený požár vánočního stromečku ve Frýdlantu nad Ostravicí. Požár byl uhašen majiteli, kteří duchapřítomně hořící stromeček urychleně vynesli mimo dům a uhasili. Při tom se však jedna osoba zranila. Podle sdělení službu konajícího vyšetřovatele HZS Moravskoslezského kraje, územní odbor Frýdek-Místek, který měl k dispozici lékařskou zprávu, došlo k popáleninám 2. stupně na jedné horní končetině a 1. stupně na obličeji. Požár způsobila prskavka, od které se vznítil vánoční stromeček.

vytisknout  e-mailem