HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Slunné počasí přilákalo stovky návštěvníků na preventivní akci

V pátek 23. září se již po páté uskutečnila na Jižních Svazích ve Zlíně bezpečnostně vzdělávací akce pro děti a mládež s názvem „Zlín dětem“.  

Moderované odpoledne v režii Oddělení prevence kriminality a sportovišť při Magistrátu města Zlína nabídlo pro děti a jejich doprovod bohatý tříhodinový program. Zde se předvedly složky integrovaného záchranného systému – hasiči, záchranná služba, městská i státní policie a další organizace.

Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje se akce zúčastnil s cisternovou automobilovou stříkačkou a dále pak s informačním stánkem, kde se malí návštěvníci mohli pod dohledem draka Hasíka dozvědět něco o tísňovém volání, o rizicích doma i venku apod. Vzhledem k nadcházející topné sezóně byla pro jejich dospělý doprovod připravena sekce z oblasti požární prevence. Příslušník oddělení prevence tak neustále poutavě vysvětloval druhy a použití přenosných hasicích přístrojů, hlásiče kouře, problematiku revizí, kontrol a čištění spalinových cest apod. Největší úspěch sklidil jeden z hasičů, který se oblékl do žárového obleku a procházející návštěvníky tak lákal k našemu vozidlu a stánku. Tento hasič je shodou okolností rovněž instruktor programu Hasík, děti tím pádem stály na fotku s ním mnohdy i frontu. O úspěšnosti celé akce svědčí i naprosto rozdaná baterie bonbonů, omalovánek a informačních letáků.

Text: por. Ing. Adam Fuksa – HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem