HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Slavnostní poklepání základního kamene nové požární stanice v Bystřici pod Hostýnem

(17.12.2020) Dnes v 11 hodin dopoledne byl položen základní kámen nové budovy požární stanice na ulici Holešovská v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku, čímž byla slavnostně zahájena stavba této nové stanice. 

Profesionální hasiči mají stávající stanici v Bystřici pod Hostýnem v budově města. Pro navýšené početní stavy hasičů i techniky je však nevyhovující. Proto bylo rozhodnuto o výstavbě nové moderní budovy, která by měla být hotová do konce roku 2021. 

Projektová cena stanice přesáhla 71 milionů korun, soutěží se snížila na necelých 63 milionů korun. 14 milionů z toho pokryje evropská dotace a pět milionů na stavbu věnoval Zlínský kraj.  Pozemek o velikosti 2819 m2 již dříve bezúplatně převedlo město Bystřice pod Hostýnem. Dalších 231 m2 odkoupil Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje od Správy a údržby silnic Kroměřížska, s.r.o. se sídlem v Bystřici pod Hostýnem, které budou sloužit k napojení pozemku stanice na příjezdovou cestu.

Slavnostního aktu se zúčastnilo i několik významných hostů jako například generální ředitel HZS ČR genpor. Ing. Drahoslav Ryba, náměstek hejtmana Zlínského kraje Ing. Radek Doležel, starosta města Bystřice pod Hostýnem Mgr. Zdeněk Pánek, z firmy První KEY STAV Roman Michlíček a mnoho dalších. Tito se poté ujali spolu s ředitelem krajského ředitelství HZS Zlínského kraje plk. Ing. Vítem Rušarem samotného slavnostního aktu a symbolicky poklepali na kámen.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

3.JPGPoklepání základního kamene stavby nové stanice profesionálních hasičů v Bystřici pod Hostýnem.JPG

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem