HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Slavnostní otevření nové stanice Milovice

V úterý 11. února, kdy se v datu sešly dvě jedničky a dvojka – tedy číslo 112, v deset hodin dopoledne středočeští hasiči slavnostně otevřeli novou stanici v Milovicích na Nymbursku. 

Slavnostního otevření se zúčastnila řada hostů, například ministr vnitra Jan Hamáček, poslanec Parlamentu ČR a v letech 2014 až 2018 starosta Milovic Milan Pour, generální ředitel HZS České republiky genpor. Ing. Drahoslav Ryba a současný starosta Milovic Lukáš Pilc. Po uvítání a krátkém proslovu vyzval ředitel HZS Středočeského kraje plk. Ing Miloslav Svatoš některé z hostů k přestřižení pásky, tím byla milovická stanice jako třiatřicátá v kraji slavnostně uvedena do provozu.

Hlavním cílem realizace výstavby stanice bylo optimalizovat rozmístění sil a prostředků HZS Středočeského kraje a zlepšit podmínky pro řešení hašení požárů, provádění záchranných a likvidačních prací a ochrany obyvatelstva v rámci činností prováděných HZS Středočeského kraje. Hasební obvod obce Milovice dosud zajišťovaly stanice Benátky nad Jizerou a Nymburk a také jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Milovice a Lysá nad Labem. Vlastní stavební řešení bylo inspirováno projektem výstavby nové stanice Čáslav otevřené v březnu 2016, které je z architektonického i technologického pohledu považováno GŘ HZS ČR za „vzorový projekt stanice typu P1“. Zhotovitelem stavby byla na základě výběrového řízení vybrána společnost Bursík Holding, a.s.

Celkové výdaje na výstavbu nové stanice dosáhly výše 49 775 012,00 Kč s tím, že finanční prostředky se podařilo získat z Evropského fondu pro regionální rozvoj v Integrovaném regionálním operačním programu projektem „Novostavba stanice HZS Milovice – zajištění odolnosti stanice Milovice Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje s důrazem na přizpůsobení se změnám klimatu a novým rizikům“, registrační číslo projektu CZ.06.1.23/0­00/0.0/16_055/00­02910. Oproti původnímu rozpočtu se podařilo předpokládané výdaje projektu snížit o 5 350 238,00 Kč.

Hasičská stanice Milovice je navržena jako dvoupodlažní nepodsklepený objekt. V přízemí jsou umístěny garáže pro hasičská vozidla včetně odděleného mycího stání. Po stranách garáží se nacházejí dílny pro údržbu vozidel a ostatní hasičské techniky, příruční sklad pohonných hmot a olejů a další potřebné zázemí stanice. Druhé nadzemní podlaží slouží pro administrativu, osobní hygienu, denní a noční pohotovost a fyzickou přípravu příslušníků. V patře tak jsou dislokovány kanceláře velitele stanice a velitelů družstev a také tři pokoje pro noční pohotovost s maximálním počtem šesti lůžek na jednu místnost. Součástí novostavby jsou i další potřebné objekty nezbytné pro zajištění funkčnost a připravenost celé stanice:

 • věž pro sušení hadic, která je přímo propojená s prostorem garáže,
 • čerpací stanice,
 • přístřešek pro sklad nářadí,
 • podzemní nádrž pro hasební vodu,
 • plocha pro fyzickou přípravu (v projektu zahrnuto do nezpůsobilých výdajů).

  por. Ing. Tereza Fliegerová
  tisková mluvčí
  HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem