HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Škodu za 700 tisíc korun způsobil požár ohřívače vody do bazénu v garáži rodinného domu v Morávce

Pět hasičských jednotek zasahovalo ve středu 15. května 2024 u požáru ohřívače vody  do bazénu a garáže rodinného domu v Morávce. 

Událost byla na tísňovou linku ohlášena deset minut po jedenácté hodině, operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanic v Nošovicích a Frýdku-Místku, spolu s nimi byl poplach vyhlášen dobrovolným jednotkám obcí Morávka, Pražmo a Raškovice.

Hasiči po příjezdu na místo události násilně vnikli do silně zakouřené garáže - požár znemožnil ruční otevření vrat, na pomoc tak musela přijít rozbrušovací pila. Z objektu následně vynesli svařovací soupravu a vytlačili motocykl.

Lokalizován byl požár za hodinu od příjezdu první jednotky na místo události, další hodinu zabrala celková likvidace. Hasiči objekt přetlakově odvětrali ventilátorem a zkontrolovali termokamerou. Na dohled zůstala na místě až do večerních hodin místní dobrovolná jednotka.

Vyšetřovatel na místě vyčíslil škodu na 700 tisíc korun, uchráněné hodnoty na pět milionů. Příčina vzniku požáru je v šetření specialistů z řad hasičů i policie.

Odkazy do noveho okna

pozar_moravka_1

pozar_moravka_1 

Detailní náhled

pozar_moravka_2

pozar_moravka_2 

Detailní náhled

pozar_moravka_3

pozar_moravka_3 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem