HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Silný vítr lámal stromy a na silnicích potrápil řidiče déšť i první sněhové vločky

Během víkendu od 26. do 28. 10. zaznamenali hasiči v Královéhradeckém kraji celkem 93 událostí. Více než polovinu z nich (celkem 50 zásahů) musely řešit jednotky požární ochrany během sváteční neděle. 

Výstraha meteorologů před velmi silným větrem bude platit až od pondělní 29. 10. od 17 hodin, ale vítr prověřil hasiče už v neděli 28. 10. Jen během svátečního dne vyjížděly jednotky požární ochrany poskytnout technickou pomoc s odstraněním následků tohoto meteorologického jevu až třicetkrát. Silný vítr lámal stromy především na Trutnovsku, ale také v Orlických horách na Rychnovsku nebo na Jičínsku. 

Hasiči také zasahovali u několik dopravních nehod, na kterých se mohl částečně podepsat silný déšť, ale také první sněhové vločky.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nepolisy – dopravní nehoda – 26. 10. 06:44
Novobydžovští profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou zasahovali na silničním úseku mezi Chlumcem n. C. a Nepolisy, kde se stala dopravní nehoda dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění, jedno z vozidel skončilo v příkopu, druhé tvořilo překážku na komunikaci. Hasiči řídili v místě nehody dopravu kyvadlově. Místo události zabezpečili a zajistili úklid komunikace.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 26. 10. 08:48
Nehoda dvou osobních v části Plotiště nad Labem u kruhového objezdu u ČKD směrem od Jičína zalarmovala profesionální jednotku na stanici Hradec Králové – Pražská. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči místo zajistili, povedli protipožární opatření a předali jej policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Lázně Bělohrad – dopravní nehoda – 26. 10. 08:04
V Lázeňské ulici na příjezdu do Lázní Bělohrad havarovalo osobní vozidlo. Vůz skončil mimo komunikaci a na místo vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky a Hořic. Jedna osoba, která ve voze cestovala, se po příjezdu hasičů nacházela mimo automobil. Hasiči jí poskytli první předlékařskou péči a po příjezdu ZZS se o ni postarali záchranáři. 

Miletín – dopravní nehoda – 26. 10. 12:28
Dopravní nehoda osobního automobilu v katastru Miletína zalarmovala profesionální hasiče z Hořic. Jedna zraněná osoba byla při příjezdu jednotky mimo havarovaný vůz a v péči záchranářů. Automobil se nacházel mimo vozovku, převrácený na bok. Proto jej hasiči zabezpečili a provedli protipožární opatření. Následně předali místo události policii.

Jednotky odstraňovaly spadlé stromy mezi Železnicí a Doubravicemi, u Boháňky a v Hořicích. 

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Police nad Metují – dopravní nehoda – 27. 10. 10:30
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují vyjížděli k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala na úseku mezi Policí n. M. a Velkými Petrovicemi. Vraky vozidel zůstaly stát po nehodě v komunikaci a provoz musel být v místě uzavřen. Při události došlo ke zranění tří osob, přičemž na místo události mířil také vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a asistovali také při transportu zraněných. Jednu osobu transportoval do zdravotnického zařízení vrtulník, další dvě byly převezeny sanitkami. Následně zajistily jednotky zasypání uniklých provozních kapalin sorbentem a odstranění následků dopravní nehody.

Náchod – dopravní nehoda – 27. 10. 12:21
Náchodští profesionální hasiči zasahovali v sobotu také u dopravní nehody dvou osobních vozidel v Českoskalické ulici. Tentokrát se obešla nehoda bez zranění osob. Hasiči odklidili havarované vozy mimo komunikaci tak, aby neblokovaly provoz. Jednotka se postarala také o úklid vozovky, uniklé provozní kapaliny zasypala sorbentem.

Velké Petrovice – dopravní nehoda – 28. 10. 10:00
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli v neděli dopoledne profesionální hasiči z Náchoda a Police nad Metují. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči místo události zajistili, uklidili povrch vozovky a předali místo policii.

Hejtmánkovice – dopravní nehoda – 28. 10. 10:27
Broumovští profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla mezi Jetřichovem a Hejtmánkovicemi. Vozidlo zůstalo ležet po nehodě na boku. Hasiči jej nejprve zajistili a poté otočili vůz zpět na kola. Nehoda se obešla bez zranění.

Hronov – dopravní nehoda – 12:15
Nehoda osobního vozidla, která byla nejprve nahlášena jako železniční, se stala v části Žabokrky. Po svém příjezdu profesionální jednotka z Náchoda zjistila, že vůz pouze vyjel mimo komunikaci a skončil v těsné blízkosti kolejiště. Naštěstí v tu chvíli neprojížděl v místě žádný vlak. Trať byla z bezpečnostních důvodů nejprve uzavřena, poté byl ale provoz za snížení rychlosti obnoven. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči vyprostili automobil zpět na komunikaci.

Spadlé stromy odstraňovali hasiči v okolí Nového Města nad Metují.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Solnice – dopravní nehoda – 26. 10. 13:29
V Okružní ulici zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Vozidla zůstala po nehodě stát na komunikaci a blokovala částečně křižovatku. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči provedli protipožární opatření a řídili v místě nehody kyvadlově dopravu. Po došetření nehody zajistila jednotka úklid komunikace a havarované vozy odtlačila mimo vozovku.

Kounov – dopravní nehoda – 26. 10. 14:23
Profesionální jednotka z Dobrušky odstraňovala následky dopravní nehody v obci Kounov. Havaroval zde osobní automobil, který narazil do svodidel. Ve voze cestovala jedna osoba, která vyvázla bez zranění. Hasiči provedli na havarovaném voze protipožární opatření a řídili provoz na komunikaci. Po došetření odtáhla jednotka vozidlo mimo komunikaci, aby byl obnoven průjezd v obou jízdních pruzích.

Lhoty u Potštejna – dopravní nehoda – 26. 10. 16:04
Na silničním úseku u kostela Na Homoli havaroval osobní automobil, který se po nehodě převrátil na bok. Osoba ve voze se nemohla dostat ven. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Osoba, která vůz řídila, byla už po příjezdu jednotky mimo havarovaný vůz, ven jí pomohli svědci události. Hasiči provedli protipožární opatření a následně zajistili úklid komunikace.

Vamberk – dopravní nehoda – 27. 10. 18:04
Na kruhovém objezdu u Vamberka na komunikaci I/11 zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou u dopravní nehody osobního vozidla. Jednotka provedla protipožární opatření, zasypala uniklé provozní kapaliny a odpojila akumulátor. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Očelice – dopravní nehoda – 28. 10. 10:17
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovala na křižovatce za obcí Mokré profesionální jednotka z Dobrušky. Jednotka zajistila havarované vozy proti vzniku požáru a řídila v místě nehody provoz na komunikaci. Poté zajistila úklid komunikace.

Jednotky požární ochrany odstraňovaly popadané stromy z komunikací u Liberku (Uhřínov, Rampuše, Bělá), Skuhrova nad Bělou (Nová Ves) i v okolí Deštného v Orlických horách. 

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Janské Lázně – dopravní nehoda – 26. 10. 11:38
U nehody dvou osobních automobilu zasahovali mezi Černým Dolem a Janskými Lázněmi profesionální hasiči z Trutnova. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, kterou transportovali záchranáři do zdravotnického zařízení. Po dobu provádění záchranných a likvidačních prací byla komunikace uzavřena. Po došetření nehody zajistili hasiči odtažení vozidel mimo komunikaci a odstranění následků dopravní nehody.

Hajnice – dopravní nehoda – 26. 10. 15:26
Královédvorským profesionálním hasičům a dobrovolné jednotce z Hajnic byl vyhlášen poplach kvůli dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Ta bourala na silnici I/37 v katastru části Střítež. Jedno z vozidel narazilo do druhého zezadu, účastníci nehody vyvázli bez zranění. Komunikace byla následkem nehody průjezdná pouze jedním jízdním pruhem. Hasiči místo události zajistili a odstranili následky dopravní nehody.

Trutnov – dopravní nehoda – 27. 10. 10:33
V ulici Rudolfa Frimla zasahovali profesionální hasiči z Trutnova u dopravní nehody. Osobní vozidlo zapadlo na panelové cestě. Hasiči vozidlo beze škody vyprostili.

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 27. 10. 19:22
U nehody dvou osobních automobilů zasahovali v Jiráskově ulici místní profesionální hasiči. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale došlo k úniku provozních náplní. Hasiči se postarali o likvidaci následků dopravní nehody.

Pec pod Sněžkou – dopravní nehoda – 28. 10. 10:18
Tři jednotky hasičů se podílely na vyproštění osobního vozidla, které hrozilo pádem ze srázu. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova s technickým a vyprošťovacím automobilem a povolány byly také dobrovolné jednotky z Pece pod Sněžkou a Radvanic. Terénní vůz hasiči vyprostili a předali jej majiteli.

Bernartice – dopravní nehoda – 28. 10. 12:44
V Bernarticích zasahovali hasiči u dopravní nehody osobního vozidla, které vyjelo mimo komunikaci a zůstalo převrácené na boku v korytě potoka. Hasiči zachytili úniku provozních náplní a řídili provoz na komunikaci. Po zadokumentování místa nehody ustavily jednotky jeřáb a havarovaný vůz vyprostily. Po naložení vozu na odtahovou službu zlikvidovali hasiči poslední únik kapalin z vozu a uklidili povrch komunikace. U nehody zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a jednotky SDH Žacléř a Radvanice.  

Bílá Třemešná – dopravní nehoda – 28. 10. 12:57
V katastru části Nové Lesy došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Na místo události vyrazili profesionální hasiči ze Dvora Králové and Labem a dobrovolná jednotka z Miletína. Při nehodě byly zraněny dvě osoby. Hasiči místo události zajistili a předali policistům.

Chvaleč – dopravní nehoda – 28. 10. 13:18
Na lesním silničním úseku mezi Chvalčí a Horním Adršpachem zasahovali profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Adršpachu u dopravní nehody osobního automobilu. Vůz skončil kolem mimo komunikaci v příkopu, zbytek vozu zůstal stát napříč silnicí. Komunikace byla rázem neprůjezdná. Nehoda se navíc nacházela v zatáčce v nepřehledném úseku a auto hrozilo dalším pádem. Vozidlo zřejmě uklouzlo na vozovce, protože se zde nacházely první sněhové vločky. Hasičům se podařilo vůz vyprostit a bezpečně s ním dojeli mimo rizikový zasněžený úsek. Zde jej předali zpět majiteli. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Spadlé stromy odklízeli hasiči v okolí Janských Lázní, Zdobína, Královce, Vrchlabí, Černého Dolu, Rudníku, Dolního Dvora, Špindelrova Mlýna (Bedřichov), Trutnova i Dubence. 


Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN Bernartice (1)

DN Bernartice (1) 

Detailní náhled

DN Bernartice (2)

DN Bernartice (2) 

Detailní náhled

DN Hejtmánkovice 28. 10.

DN Hejtmánkovice 28. 10. 

Detailní náhled

DN Hronov 28. 10

DN Hronov 28. 10 

Detailní náhled

DN Janské Lázně 26. 10.

DN Janské Lázně 26. 10. 

Detailní náhled

DN L. Bělohrad, 26. 10.

DN L. Bělohrad, 26. 10. 

Detailní náhled

DN Lhoty u Potštejna 26.10.

DN Lhoty u Potštejna 26.10. 

Detailní náhled

DN Miletín 26. 10.

DN Miletín 26. 10. 

Detailní náhled

DN Náchod 27. 10.

DN Náchod 27. 10. 

Detailní náhled

DN Očelice, Mokré 28. 10.

DN Očelice, Mokré 28. 10. 

Detailní náhled

DN Pec p. Sněžkou 28. 10

DN Pec p. Sněžkou 28. 10 

Detailní náhled

DN Police n. M. 27. 10 (1)

DN Police n. M. 27. 10 (1) 

Detailní náhled

DN Police n. M. 27. 10 (2)

DN Police n. M. 27. 10 (2) 

Detailní náhled

DN Solnice 26. 10 (1)

DN Solnice 26. 10 (1) 

Detailní náhled

DN Solnice 26. 10 (2)

DN Solnice 26. 10 (2) 

Detailní náhled

DN Velké Petrovice 28. 10.

DN Velké Petrovice 28. 10. 

Detailní náhled

TP N. Město n. M. 28. 10 (1)

TP N. Město n. M. 28. 10 (1) 

Detailní náhled

TP N. Město n. M. 28. 10 (2)

TP N. Město n. M. 28. 10 (2) 

Detailní náhled

TP Rampuše

TP Rampuše 

Detailní náhled

TP Trutnov 28. 10.

TP Trutnov 28. 10. 

Detailní náhled

TP Uhřínov

TP Uhřínov 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem