HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Silný vítr a přívalový déšť zaměstnaly středočeské hasiče

Český hydrometeorologický ústav varoval před velmi silnými bouřkami, které měly v sobotu 15. června odpoledne zasáhnout také větší část Středočeského kraje. 

Po sedmnácté hodině se v kraji začaly formovat silné bouřky, které způsobily mnoho komplikací i materiálních škod. Od té doby do půlnoci tak hasiči zasahovali u 103 mimořádných událostí. Z toho ve 45 případech odstraňovali popadané stromy a větve a ve 34 případech čerpali vodu ze zaplavených sklepů, ulic a dalších prostor.

Jen mezi 18. a 19. hodinou vyslalo operační středisko v celém kraji hasiče k 41 mimořádným událostem, což je přibližně stejný počet jako za průměrný den. Nejvíce postiženou částí kraje byl okres Praha-východ, kde bylo zaznamenáno celkem 39 zásahů, z toho 24 ve městě Čelákovice. U žádné z událostí neevidujeme zranění nebo usmrcení osob.

Na dálnici D10 na 13. a 17. kilometru ve směru z Prahy do Turnova profesionální hasiči ze stanice Stará Boleslav pomocí motorové pily odstranili tři stromy, které zasahovaly do jízdního pruhu. Ve Staré Boleslavi se ve větru zlomil statný buk a poškodil dva ploty a dvě zaparkovaná osobní auta. V Čelákovicích hasiči čerpali 225 000 litrů vody ze zaplaveného areálu. Ve Skorkově udeřil blesk do střechy rodinného domu, k následnému požáru ale nedošlo.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem