HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Šest zraněných po čelním střetu dvou osobních aut nedaleko Jílového

Na Štědrý den pár minut po desáté hodině přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o čelním střetu dvou osobních vozidel na silnici třetí třídy mezi obcemi Libeř a Sulice v okrese Praha-západ. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Jílové a Říčany a také jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Dolní Jirčany. Nehoda, při které se čelně srazila dvě osobní auta, se stala v lesním úseku v katastru obce Radlík asi půl kilometru od silnice číslo 105 ve směru k obci Sulice. První jednotka dorazila na místo za šest minut od ohlášení.

Celkem bylo při nehodě zraněno šest osob, jednu z nich museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického nářadí. Pro nejvážněji zraněné asi osmileté dítě nechal lékař zdravotnické záchranné služby přivolat vrtulník. Po jeho příletu a přistání na nedaleké louce pomohli hasiči s naložením malého pacienta na palubu. Ostatní zraněné účastníky rozvezly sanitní vozy do nemocnic.

Jednotky dále zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem a zajistily na obou havarovaných vozidlech protipožární opatření. Po odjezdu všech sanitek hasiči asistovali dopravní policii při vyšetřování nehody a nakonec uklidili vozovku. Po celou dobu zásahu a vyšetřování byla silnice uzavřena.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem