HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sedm jednotek hasičů likvidovalo požár bývalého kravína v Nové Vsi na Rychnovsku

Při události nebyl nikdo zraněn. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. 

Aktualizace 12. 6. 12:30

Po dnešním ohledání požářiště byla škoda předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 500 tisíc korun.
Jako pravděpodobná příčina se jeví technická závada na elektroinstalaci, ale nelze vyloučit ani nedbalostní jednání.

_________________________________________________________________________________________________________________

Nová Ves – požár – 11. 6. 15:29

Krátce před půl čtvrtou hodinou odpoledne přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru přístavku u objektu bývalého kravína v obci Nová Ves na Rychnovsku. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že se požár z přístavku rozšířil do podkrovních prostor kravína. Celý objekt byl silně zakouřen.

Na místě se sjelo celkem sedm jednotek požární ochrany a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Velitel zásahu zřídil v místě dva bojové úseky. Zásah probíhal v dýchací technice, na místo vyjel také protiplynový kontejner z centrální hradecké stanice, který je vybaven zásobou dýchacích přístrojů. K hašení nasadily jednotky několik C proudů a byl využit také automobilový žebřík. Podmínky ztěžovala hasičům vysoká teplota vzduchu.

Dalšímu šíření požáru se jednotkám podařilo zabránit kolem 16:20 hod., likvidaci ohlásil velitel zásahu těsně před 18. hodinou. Po dohašení zkontrolovali hasiči prostor pod střechou ještě pomocí termokamery, ale žádná skrytá ohniska již nenašli. V objektu se nacházelo množství předmětů a materiálů, které musely jednotky vyskladnit. Na odvětrání objektu pak byly nasazeny přetlakové ventilace. Do rána budou držet dohlídku nad požářištěm dobrovolné jednotky. Příčina vzniku požáru i stanovení případné škody je nyní předmětem vyšetřování.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a Hradec Králové a JSDH Borohrádek, Albrechtice nad Orlicí, Týniště nad Orlicí. V rámci mezikrajské výpomoci byli povoláni také profesionální i dobrovolní hasiči z Holic ze sousedního Pardubického kraje.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Nová Ves (1)

P Nová Ves (1) 

Detailní náhled

P Nová Ves (2)

P Nová Ves (2) 

Detailní náhled

P Nová Ves (3)

P Nová Ves (3) 

Detailní náhled

P Nová Ves (4)

P Nová Ves (4) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem