HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

S hašením požáru ve skalách na Broumovsku pomohl vrtulník

Božanov – požár – 21. 7. 14:53

U Božanova na Broumovsku zasahovalo u lesního požáru včera celé odpoledne celkem devět jednotek českých a polských hasičů. Plocha požáru sice nebyla příliš velká, odhadujeme ji asi na 20x30 m, šířil se ale ve velmi prudkém stoupání mezi skalami v nepřístupném terénu. To vše v kombinaci s tropickými teplotami zásah hasičům velmi ztěžovalo.

Velitel zásahu povolal na pomoc vrtulník Letecké služby Policie ČR s bambivakem pro letecké hašení. Zároveň museli hasiči dostat do míst zahoření mezi skály dopravní vedení. Před 18. hodinou byl požár lokalizován. Zásah jsme ve večerních hodinách ukončili, ráno požářiště zkontrolujeme, jestli nedochází ke skrytému šíření i mezi skalními průrvami. Při události nevznikla žádná škoda. V místě požáru bylo nalezeno ohniště, je tak velmi pravděpodobné, že celá situace vznikla při lidské nedbalosti při zacházení s otevřeným ohněm.

Při události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Broumov a dobrovolní hasiči z JSDH Božanov, Broumov, Meziměstí, Teplice nad Metují, čtyři jednotky požární ochrany z Polské republiky.

Aktualizace 22. 7. 2022

Jednotky se na místo vrátily následující den, aby požářiště zkontrolovaly. Některá místa mezi skalami znovu doutnala, proto hasiči ještě celé dopoledne prostor dohašovali, a to i s jištěním pomocí lanové techniky. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 10:33 hod. 

FOTOGALERIE

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO a VIDEO: HZS KHK / Michal Fanta

vytisknout  e-mailem