HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Říčanští hasiči zachránili tonoucího muže, pak obsluhu malého nakladače

V sobotu 13. června deset minut před 19. hodinou se při plavání v rybníku Jureček v říčanské místní části Radošovice dostal pod hladinu muž a svědci jej pod vodou nedokázali najít. Událost tak ihned ohlásili na tísňovou linku HZS Středočeského kraje. 

Operační důstojník vyhlásil poplach profesionální jednotce ze stanice Říčany a jednotce říčanských dobrovolných hasičů. Na místo spěchali také potápěči HZS hl. m. Prahy ze stanice HS-11 Modřany, zdravotnická záchranná služba a Policie ČR.

První hasiči byli na místě za pět minut od vyhlášení poplachu. Čtyři příslušníci okamžitě zahájili průzkum vodní hladiny. K tomu zároveň poprvé u skutečné záchranné akce využili také paddleboard, který před časem dostali jako sponzorský dar.

Po třech minutách hasiči tělo pod vodou nalezli, dopravili na břeh a s posádkou záchranné služby zahájili resuscitaci. Oživování bylo po několika minutách úspěšné, pacient byl naložen do sanitního vozu a odvezen k další péči do nemocnice.

Směna „C" říčanských profesionálních hasičů pak z Radošovic spěchala do Zděbradské ulice v části Jažlovice, odkud se v půl osmé večer také ozvalo tísňové volání o pomoc.

V tomto případě šlo o malý pásový nakladač, který i s řidičem zapadl do bahna. Stroji se zastavil motor a nešel nastartovat. Muž zůstal uvnitř uvězněný a nedokázal se vlastními silami dostat ven.

Hasiči na místo povolali vyprošťovací automobil a pomocí jeho lanového navijáku nakladač z bláta během několika minut vytáhli a řidiče z kabiny vysvobodili. Nikdo nebyl zraněn a po půl hodině mohl být zásah ukončen.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem