HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při záchraně topícího se rybáře zasahovaly všechny základní složky IZS, přes velké nasazení všech nakonec zemřel

Česká Skalice – záchrana osoby – 18. 6. 17:59

Na tísňovou linku bylo v neděli kolem 18. hodiny v polštině oznámeno, že příbuzní postrádají muže, který šel rybařit na vodní přivaděč do nádrže Rozkoš. Muž byl neplavec a na hladině plavaly jeho věci. Poplach se okamžitě rozezněl profesionálním a dobrovolným jednotkám hasičů z okolí, zdravotnické záchranné službě a policistům, na místo letěl i vrtulník letecké záchranné služby. K vodní nádrži přijeli hasiči se čluny a začali prohledávat prostor, kde se měl rybář pohybovat, přilétající vrtulník prováděl průzkum ze vzduchu.

Během několika minut nalezli osobu ve vodě dobrovolní hasiči, vytáhli ji do člunu a okamžitě zahájili resuscitaci. Muže převezli mezitím na břeh, kde pokračovali další dobu v oživování zdravotničtí záchranáři ZZS KHK. Rybář byl nakonec transportován do nemocnice, na následky tonutí však zemřel.

Na místě byl kromě jednotek požární ochrany také krajský psycholog HZS, který poskytoval pozůstalým první psychickou pomoc, tlumočení do polštiny zajišťoval jeden ze sloužících hasičů ze stanice Velké Poříčí.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a Velkého Poříčí a JSDH Česká Skalice. Aktivována byla také sloužící potápěčská skupina HZS Pardubického kraje, která byla vzápětí po nalezení osoby odvolána.

FOTOGALERIE

Rozkos__0001.jpg

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK / Michal Fanta

vytisknout  e-mailem