HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru v Hradci Králové uchránili hasiči hodnoty asi za půl miliardy korun

Při požáru v Hradci Králové se hasičům podařilo uchránit hodnoty v odhadované výši asi půl miliardy korun

Hradec Králové - požár - 24. 7. 17:49
Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu v podvečerních hodinách u požáru v objektu v ulici Brněnská. Jednalo se o šestipodlažní budovu, hořelo ve 4. nadzemním podlaží, kde se mimo jiné nacházel sklad s elektrotechnickými zařízeními. Hasiči prováděli průzkum objektu a zároveň hasili v požárem zasažených místnostech. Nasazena byla také výšková technika, hasební zásah byl prováděn i za pomoci automobilového žebříku. Prostory byly zakouřené, jednotky pracovaly v dýchací technice a místnosti odvětrávaly. Požár se podařilo lokalizovat 15 minut po 18. hodině, dále hasiči monitorovali prostor pomocí termokamery a dohašovali skrytá ohniska. V 18:30 hod. ohlásil velitel zásahu likvidaci události.

Požářiště ohledávali společně vyšetřovatelé HZS Královéhradeckého kraje a Policie ČR. Předběžná škoda byla stanovena asi na 10 milionů korun, uchráněné hodnoty představují asi 500 milionů korun. Díky včasnému zásahu jednotek požární ochrany se podařilo zabránit rozšíření požáru do ostatních částí a pater budovy, kde se mimo jiné nacházely systémy informačních a komunikačních technologií. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. 

Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, stanice Hradec Králové - Pražská a JSDH Třebeš.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK

288C4ABC-4744-495F-928C-4E3C3446DE12.jpeg

vytisknout  e-mailem