HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru traktoru na Nymbursku vznikla škoda za jeden a půl milionu

V neděli 26. července krátce před půl devátou večer převzala linka tísňového volání HZS Středočeského kraje informaci o požáru traktoru v katastru obce Křečkov v okrese Nymburk. 

Podle oznamovatele k požáru došlo zřejmě při zemědělských pracích, kdy traktorista mulčoval posekané pole obilí. Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Poděbrady se dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Křečkov a Velké Zboží.

V době příjezdu první jednotky byl traktor požárem už zcela zasažen a plameny se stihly rozšířit i na strniště o přibližné ploše 10x20 metrů. Hasiči dostali požár pod kontrolu pomocí dvou vysokotlakých proudů během pár minut. Následovalo dohašování požáru a kontrola termokamerou. Majitel pole požářiště pro jistotu ještě oboral.

Na místě byla na dohlídku ponechána místní jednotka, která o půlnoci požářišti zkontrolovala a poté se vrátila na svoji zbrojnici. Příčinou vzniku požáru byla podle vyjádření vyšetřovatele technická závada stroje. Podle majitele vznikla škoda 1,5 milionu korun. Celá událost se obešla bez zranění.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem