HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru nalezena osoba bez známek života.

(28. 12. 2020) V noci 27. 12. 2020 ve 23:02 hodin byli hasiči vysláni k hlášenému požáru komína rodinného domu v obci Žeranovice na Kroměřížsku. Ještě před příjezdem jednotek na místo události bylo upřesněno, že požár zasáhl i rodinný dům a je podezření na osobu, nacházející se v objektu. 

K události postupně dorazily jednotky profesionálních hasičů z Holešova a Zlína, a jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Žeranovice, Racková, Holešov a Zahnašovice. Jak bylo velitelem potvrzeno, požár zasáhl hospodářskou budovu a část rodinného domku. Hasiči okamžitě zahájili hasební práce a průzkum uvnitř budovy. V silně zakouřeném prostoru byla nalezena osoba nejevící známky života, která byla vytažena mimo objekt a okamžitě byla zahájena resuscitace. Po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby byla osoba předána do péče zdravotníků, avšak lékař přes veškerou snahu bohužel konstatoval exitus.

Hasiči pomocí tří proudů požár postupně lokalizovali, a po dohašení skrytých ohnisek a odvětrání zakouřených prostor byla velitelem zásahu ve 2:19 hodin ohlášena celková likvidace. Na místě byly na dohlídku ponechány dobrovolné jednotky z Žeranovic a Zahnašovic, a ostatní byly odeslány zpět na své základny. K události se dostavili také vyšetřovatelé hasičů, kteří nyní pracují na určení přesné příčiny vzniku události i stanovení způsobených škod.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem