HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru domu v Kladně vznikla škoda 250 tisíc korun

Ve středu 2. ledna krátce po půl sedmé večer přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o požáru místnosti rodinného domu v ulici Antonína Kymličky v Kladně. 

Operační důstojník k události vyslal jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Braškov a Hřebeč. Při příjezdu první jednotky, která byla na místě už šest minut od ohlášení, bylo zjištěno, že požárem je zasažena přízemní místnost rodinného domu.

Hasičům se podařilo požár lokalizovat pomocí jednoho C proudu a vysokotlaku za několik minut. Před domem se nacházely dvě osoby, které prohlédla, ošetřila a následně odvezla do nemocnice přivolaná zdravotnická záchranná služba. Hasiči poté dohasili skrytá ohniska požáru a vynosili ohořelý nábytek.

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 250 tisíc korun. Včasným zásahem hasiči uchránili majetek v hodnotě jednoho milionu korun. Podle vyšetřovatele bylo příčinou vzniku požáru ponechání svíčky v blízkosti hořlavých materiálů, v úvahu připadá také technická závada adaptéru mobilního telefonu.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem