HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru bytu v Rokytnici hasiči evakuovali 19 osob.

(16. 11. 2018) Deset minut před půlnocí přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru bytu ve Vsetíně-Rokytnici. Na místo byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze Vsetína a Valašského Meziříčí s dvěma cisternami a plošinou, a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Jablůnky, Vsetína a Rokytnice. 

Jak bylo na místě zjištěno, jednalo se o požár bytu ve čtvrtém patře. Hasiči v dýchací technice okamžitě pronikli dovnitř a provedli rychlou lokalizaci pomocí jednoho D proudu a ručního hasicího přístroje. Majitelka byla vyvedena mimo nebezpečí a předána do péče zdravotnické záchranné služby. Z důvodu silného zakouření v chodbách vyšších pater museli hasiči v dýchací technice zkontrolovat všechny prostory a informovat přítomné obyvatele bytů. Na pokyn velitele zásahu byla provedena evakuace celkem 19-ti osob. Díky tomu, že obyvatelé bytů dodrželi pokyny hasičů při řízeném odvětrávání pomocí přetlakové ventilace, nedošlo k dalším zraněním a nebylo nutné evakuovat další osoby.

Po celkové likvidaci požáru a odvětrání zakouřených prostor byly síly a prostředky na místě redukovány. Byla zde ponechána pouze jednotka dobrovolných hasičů ze Vsetína k asistenci vyšetřovateli, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku události a výše způsobených škod.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem