HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při požáru autodílny s vozidlem utrpěl jeden člověk popáleniny

Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun, příčina události se vyšetřuje. 

P Rychnov n. K. (3).jpgRychnov nad Kněžnou – požár – 14. 4. 09:01

Krátce po 9. hodině dopoledne přijalo operační středisko hasičů hlášení o požáru v garáži rodinného domu v Rychnově nad Kněžnou, ulici Na Láni. Na místo události byly vyslány tři jednotky hasičů – profesionální ze stanice Rychnov nad Kněžnou a dobrovolné ze Solnice a Rychnova nad Kněžnou (Roveň). Jeden člověk byl na místě zraněn, s popáleninami byl transportován vrtulníkem letecké záchranné služby do zdravotnického zařízení.

Na likvidaci požáru nasadily jednotky dva vodní C proudy, prostory byly odvětrávány přetlakovou ventilací. Hasiči provedli vyklizení garáže, kde se nacházela autodílna, vynesli také jednu tlakovou lahev. Zároveň zkontrolovali pomocí termokamery i rodinný dům, který je na garáž napojen. Díky zásahu jednotek požární ochrany se podařilo obytné prostory domu před požárem uchránit. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 09:44 hod.

Požárem byla poničena nejen samotná garáž a vybavení autodílny, ale také osobní vozidlo, které zde bylo a došlo i k poškození zateplení objektu. Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun, hodnoty představující asi 3,5 milionu korun se podařilo uchránit. Příčina vzniku události je předmětem vyšetřování.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Rychnov n. K. (3)

P Rychnov n. K. (3) 

Detailní náhled

P Rychnov n. K. (2)

P Rychnov n. K. (2) 

Detailní náhled

P Rychnov n. K. (1)

P Rychnov n. K. (1) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem