HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při nočním požáru kůlny byl ohrožen i sousední penzion

Škodu bezmála 500 tis. korun způsobil požár kůlny, sloužící zároveň jako přístřešek pro vozidlo, ve středu 8.3.2023 ve večerních hodinách v obci Závada na Opavsku. 

Operační středisko obdrželo informaci o požáru kůlny krátce před 20. hodinou. Na místo zásahu vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Hlučíně a Opavě, posíleny pak o jednotky dobrovolných hasičů z obcí Závada, Píšť, Hlučín, Bolatice a Bohuslavice. Na místě zásahu byla rovněž přítomna Zdravotnická záchranná služba (ZZS) a Policie ČR.

Ještě před samotným příjezdem hasičských jednotek na místo události, bylo z kůlny vyvezeno vozidlo, které se v něm nacházelo, a které rovněž zachvátil požár. Na likvidaci požáru použil majitel hasící přístroj. Následně toto vozidlo odvezl na bezpečné místo mimo vozovku. Hasiči pro likvidaci požáru použili tři vodní proudy, z důvodu obavy možnosti vzniku požáru sousední budovy penzionu prováděli hasiči rovněž ochlazování tohoto objektu.

Během zásahu došlo ke zranění dvou civilních osob, které byly ošetřeny ZZS přímo na místě.

Po likvidaci požáru provedli hasiči rozebrání kůlny a skelné vaty, která zde byla uskladněna, následně, po dobu dalších dvou hodin, prováděli dobrovolní hasiči z obce Závada dohledovou činnost, aby nedošlo k opětovnému zahoření.

Příčina požáru je v šetření, předběžná škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 450 tis. korun.

Odkazy do noveho okna

Pozar_Zavada1

Pozar_Zavada1 

Detailní náhled

Pozar_Zavada2

Pozar_Zavada2 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem