HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při noční nehodě na Říčansku zemřel řidič

Po druhé hodině v noci na sobotu 6. října vyjeli profesionální hasiči ze stanice HZS Říčany na kutnohorskou silnici č. 2 mezi obce Mukařov a Říčany, kde se čelně střetl osobní automobil s nákladním vozidlem. 

Nákladní auto zůstalo po nehodě na vozovce, v osobním vozidle, které skončilo v příkopu a začalo hořet, zůstal zaklíněný řidič. Před příjezdem hasičů se řidiče snažili zachránit svědci nehody, ale kvůli deformaci vozidla to nebylo možné.

Hasiči byli na místě velmi rychle – po třech minutách od výjezdu ze stanice. Požár celého vnitřního prostoru vozidla byl uhašen dvěma vysokotlakými proudy za několik minut. Přesto už nebylo možné řidiče zachránit.

Velitel zásahu povolal na místo dva členy posttraumatického týmu, kteří poskytli odbornou pomoc svědkům nehody a pozůstalým. Hasiči osvětlili místo zásahu pro kriminální službu a dopravní policii a následně vyprostili zaklíněného řidiče z vozidla. Při nakládání havarovaných vozidel na odtahovou službu pak likvidovali unikající provozní kapaliny.

Příčinu a okolnosti vzniku tragické dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem