HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Při likvidaci rozsáhlého požáru bylo nalezeno lidské tělo.

(24. 12. 2017) Necelou hodinu po půlnoci převzali hasiči informaci o požáru rodinného domu v obci Horní Bečva na Vsetínsku. Na místo byla operačním důstojníkem okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí a další jednotky z obcí: Rožnov pod Radhoštěm, Hutisko-Solanec, Horní Bečva, Karolinka a Prostřední Bečva. 

Ihned po příjezdu bylo velitelem zásahu potvrzeno, že se jedná o rozsáhlý požár druhého patra a střechy dřevěnice o rozměru přibližně 8x12 metrů. Hasiči okamžitě nasadili několik útočných proudů a požár dostali asi do hodiny pod kontrolu.

Konstrukce střechy a schodiště se vlivem požáru zhroutila, což hasičům komplikovalo zásah a dohašovací práce. Krátce před celkovou likvidací události, kterou velitel oznámil ve 4:41 hodin, byly na místě nalezeny ostatky lidského těla. Událost si proto převzala kriminální policie.

Po sedmé hodině ranní se hasiči vrátili zpět na své základny. Na místě zůstává pouze místní dobrovolná jednotka na dohlídku nad požářištěm. Vyšetřovatel hasičů spolu s policií bude pokračovat ve vyšetřování v dopoledních hodinách.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem