HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár zničil na Zlínsku objekt v rekonstrukci

(26.11.2023) Škoda se šplhá do milionů korun. 

Krátce před polednem přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru rozsáhlého objektu ve Zlíně - Přílukách. Na místo bylo postupně vysláno celkem 9 jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Po příjezdu prvních jednotek na místo potvrdil velitel zásahu rozsáhlý požár velkého rekreačního objektu, kde jsou prováděny stavební úpravy a rekonstrukce. Požár zasáhl střechu a vnitřní prostory druhého nadzemního podlaží, kde se částečně propadl strop.

4.jpg
 

Hasiči ihned zahájili hasební práce. Natáhli více než pět hasebních proudů vody a místo požáru rozdělili na dva úseky. Jeden úsek prováděl hašení střechy, kterou hasiči postupně rozebírali a druhý úsek hasil vnitřní části objektu. Dále byla využita i výšková technika, ze které taktéž probíhalo hašení. O půl druhé odpoledne vyhlásil řídící důstojník, který převzal velení, lokalizaci požáru. Práce hasičů však zdaleka nekončila. Postupně rozebírali podkrovní část domu, vše kontrolovali termokamerou a hledali skrytá ohniska, která dále prolévali vodou. Před čtvrtou hodinou vyhlásil řídící důstojník likvidaci požáru. Jednotky se postupně začaly rozjíždět zpět na své základny. Objekt byl předán majiteli. Na dohlídku na místě do ranních hodin zůstala dobrovolná jednotka ze Slušovic.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda pravděpodobně přesáhne 20 milionů korun.

🚒 Zasahující jednotky:
CHS Zlín
JSDHO Kostelec
JSDHO Lípa
JSDH Slušovice
JSDHO Štípa
JSDHO Vizovice
JSDHO Zádveřice
JSDHO Želechovice nad Dřevnicí
hasiči statutárního města Zlína

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem