HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár zasáhl sklad dřevěných štěpků

(15.9.2018) V pátek krátce před půlnocí vyjeli profesionální i dobrovolné jednotky k hlášenému požáru ve Chvalčově na Kroměřížsku. 

Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že požárem je zasažen objekt bývalého seníku, kde jsou uskladněny dřevěné štěpky. Vzhledem k rozsahu na místo postupně přijelo šest jednotek, a to profesionální hasiči z Bystřice pod Hostýnem a Holešova a dobrovolné jednotky z Chvalčova, Bystřice pod Hostýnem, Slavkova pod Hostýnem a Loukova. Hasiči ihned natáhli čtyři proudy a prováděli hašení z venku i z vnitřního prostoru objektu. Požárem bylo zasaženo jak dřevěné opláštění budovy, tak i skladovaný materiál uvnitř.

Na místo se dostavil i majitel objektu. Ten postupně začal vyvážet štěpky ze zasažené budovy ven, kde hasiči prováděli kontrolu termokamerou a štěpky prolévali vodou, neboť jejich teplota dosahovala až 150°C.

Na místo byl vyslán i vyšetřovatel příčin požárů. Ten stanovil příčinu požáru biologické samovznícení. Spolu s majitelem vyčíslili vzniklou škodu na deset tisíc korun. Výše uchráněných hodnot se vyšplhala téměř k jednomu miliónu korun.

Jednalo se o časově velmi náročný zásah. Poslední jednotky se vrátily zpět na svou základnu až dnes o půl sedmé ráno.

Na dohled na místě zůstali místní dobrovolní hasiči, kteří zde budou až do večera.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem